Puiduliigid

Täida lüngad. Siis vajuta nupule "kontrolli", et oma vastuseid kontrollida. Vajuta nupule "vihje", kui soovid saada lünka mõnda tähte, mis aitaks sind edasi. Mõne küsimuse juures on ka nõuanne. Arvesta sellega, et vihje ja nõuande küsimisega kaotad punkte.
   Euroopas      hele      ilmastikukindlusega      immutada      immutatav      Kõva      kõva      kõvaduselt      kõvem      kerge      keskmise      klassikaline      kreemikasvalge      kuivatatav      lõhenema      löökkoormusele      mädanemiskindel      niiskust      parkhappesisaldus      punane      puurida      puusüümuster      raske      sile      surveimmutamist      suur      töödeldav      tavalisem      tumedamaks      välistingimustesse      värvi      vaigu   
TAMM
on sisustuspuit, omadustelt ja vastupidav. Tamm kasvab nii kui ka Põhja-Ameerikas. Tammele on iseloomulik kõrge , seetõttu ei tohi liita rauda ega terast tammest tehtud uste, põrandate ja teiste tammepuidust toodetega, sest puidu hape võib tekitada roostet, mis omakorda rikub puidu .

SAAR
Saarepuidule on iseloomulik kaunis ja vöödiline välimus. Isegi kui puidu pind on absoluutselt , võib saare jämedakoelise struktuuri tõttu jääda mulje, et pind on ebaühtlane. Saar on üsna kergesti , raske ja kui tamm. Puit on vastupidav nii tõmbele kui ka paindele, eriti hästi vastupidav . Lõikejõude ei talu hästi.

KASK
Tugev puit sobib pikaajaliseks sisustamiseks hästi. Aja jooksul kase peaaegu valge värv küll veidi muutub, kuid selle kaunis hele toon ja peen struktuur püsivad. ja kergesti töödeldav, mistõttu sobib tisleritöödeks.

MÄND
Kõige looduslik puu meie metsades. Puit on kõvadusega ja kannatab üsna hästi niiskustingimuste vaheldumist. Ei ole painutatav, maltspuidu mädanikukindlus ei ole kiita. Samas hästi . Männipuit lõheneb vähe.

KUUSK
Kaalult kuusepuit on puitehitamise põhimaterjal. Kuivanud kuusepuidu rakud on suletud ja puit neelab seega vähem kui näiteks männipuit. Sama omadus aga takistab kuusepuidu .

LEHIS
Puidul on tihedus. Toores lehisepuit on nii , et ei pruugi isegi veepinnal püsida. Ühelt poolt annab see omadus lehisepuidule suure tugevuse, teiselt poolt kipub puit kuivades . Enne naelte sisselöömist on soovitatav augud ette . Pikka aega jätkuv eritumine võib ka probleem olla.

PÖÖK
Euroopas sisustuses enimkasutatav puit on uuena või heleroosakas. Aja ja valguse mõjul muutub märgatavalt . Pöök on ja kõva. Ei ole , töötlemata puidu pind saab välistingimustes kiiresti kahjustada. Pööki on lihtne , töödeldult on pikaealine ja sobib ka . Vastupidav, töödeldav ja suurepäraste viimistlusvõimalustega.

VAHER
Euroopa vahtra puit on ja löögikestvuselt tammega peaaegu ühes klassis. Naelte ja kruvide jaoks on vaja augud ette . Vaatamata kõvadusele on suhteliselt kergesti .

KIRSS
Peale mööbli kasutatakse kirssi parketi, liistude ja sektsioonikappide uste tegemisel. Soe toon ja puusüü tekstuur teevad kirsipuidust meeldiva, kuid samas ka domineeriva sisustusmaterjali.
Puit on üpris ja keskmiselt painduv. Kõvaduse poolest jääb kirsipuit umbes paarikümne protsendi võrra tammele alla. Puit on vastupidav . Keskmise vastupidavusega, viimistlemata kujul pole see kõige parema .