Bürootöö õpilane Kerstin Maipuu oli praktikal presidendi kantseleis

Kerstin Maipuu fotol koos president Kersti Kaljulaiuga

Haapsalu Kutsehariduskeskuse bürootöö eriala II kursuse õpilane Kerstin Maipuu viibis suvel kahenädalasel praktikal Vabariigi Presidendi Kantseleis Tallinnas Kadriorus, kus sai osaleda mitmetes kantselei igapäevategemistes nagu näiteks asjaajamiskorra muutmises, e-kirja koostamise standardi tellimises Eesti Standardikeskusest ja arhiivi korrastamises.

Presidendi kantseleis sai Kerstin töö tegemiseks oma kabineti. Õhkkond ja suhtumine praktikanti oli soe ja toetav ning “uus kolleeg” kaasati kiiresti seltskonda. Kantselei töötajana sai Kerstin võimaluse osaleda ka 20. augusti Roosiaia pidustustel (fotol).

Presidendiga isiklikult kohtus Kerstin kantseleis vaid ühe korra ja seda ka poolkogemata, kui ootamatult Eesti riigipeaga ukse vahel kokku põrkas.
Parimaks mälestuseks praktikast on Kerstinile toredad inimesed presidendi kantseleist ning võimalus olla osaline riigile oluliste kontoritoimingute juures.