Bürootöö õpilased jagasid raamatukogus nutitarkusi

29. ja 30. jaanuaril toimusid Lääne Maakonna Keskraamatukogus arvuti ja nutivahendite nõuande pooltunnid.

Nõuandjateks olid Haapsalu Kutsehariduskeskuse bürootöö teise ja esimese kursuse õpilased  koos haridustehnoloog Airi Aavikuga. Ühel ajal töötas 5 õpilast, mis andis võimaluse pakkuda nutinõu inimesetele personaalselt.

BT-17 õpilased räägivad:

• Kerstin: “Külastajaid polnud küll palju, kuid piisavalt, nii et iga õpilane sai abi pakkuda. Inimesed, kes tulid abi küsima, olid enamasti vanemad inimesed, aga oli ka üks väike laps. Küsimusi, mida esitati, oli mitmesuguseid, näiteks kuidas kaameraga pilti teha, kuidas saada pildid pilve, kuidas muuta nutiseadmes keelt, jne. Paljud külastajad soovisid, et selliseid üritusi tuleks veel teha, ning sellest oli palju abi.”
  • Tristen: “Sain rakendada neid teadmisi, mis mul on ja inimesi aidata. Näiteks sain pildid mälukaardilt telefoni üle tõsta ja sealt laadida need Googlesse üles. Väga meeldiv oli veel raamatukogu tutvustus ja kerge ringkäik.”
  • Katriin: “Kohal oli nii pensionäre kui ka nooremaid inimesi, kellel oli väga suur huvi arvutite ning nutiseadmete vastu, kuid ei osatud neid kasutada ning kardeti proovida, et äkki midagi läheb valesti ning parandada ei saa. Meil läks  üldiselt väga hästi, saime kõik oma tööga hakkama ning keerulist ei olnud seal midagi. Küsimusi oli küll väga palju, kuid leidsime neile kiiresti vastused. See oli päris huvitav kogemus, pole varem niimoodi kedagi koolitanud.”

Õpetaja Airi: Väga meeldiv oli saada tagasisidet inimeselt, näiteks üks tore naine saatis raamatukogule meili, milles kirjutas: “Suur tänu toreda ürituse eest kogu teie mees- ja naiskonnale. Saime targemaks ja teame nüüd kui tore seltskond meiega tegeles. Eraldi tänu Teile ja õpetajale, kellel olid vastused meie kõikidele küsimustele”.”

Oleme valmis kordama ja sellist koostööd ka teiste huvilistega tegema!