Bürootöö õpilased käisid põneval õppereisil

Järjekordne õppereis viis bürootöö eriala õpilased Eesti suurimasse moetööstusesse AS Baltika Group ja 28 aastat tegutsenud reisibüroosse Wris AS.

Esimene peatus: AS Baltika Group
Personalispetsialisti Tuuli kaudu saime kuulda Baltika lugu ja teada, mis peitub ettevõtte väärtuste taga. Piirideta mõtlemine, koos on kõik võimalik ja lahenduste loomine kehtib nii organisatsioonide kui ka inimeste vahelistes suhetes. Üllatusega tõdesime, et Baltika on juba 91 aasta vanune. Tuttavad moebrändid Bastion, Mosaic, Monton, Ivo Nikkolo ja Baltman kuuluvad just Baltika moebrändide nimistusse. Ettevõtte logo on inspireeritud liblikast, kes sünnib igal hooajal kordumatult ja kaunilt ning kelle iga lend on nagu üks väike piirideta avastusretk.

Sekretär Kristiina tegi väga põhjaliku ülevaate oma tööülesannetest. Igapäevaselt aitab ta 130nel kolleegil tööülesandeid hästi täita. Päevad on täis külaliste võõrustamist, ametikohtumiste ja sündmuste korraldamist, koosolekute ettevalmistamist, reisikorraldust, tõlkimist, e-posti haldamist. Miljon pisiasja teevad päevad teguderohkeks ja tempokaks. Lõpetuseks saime piiluda ka loomingulisele korrusele kus valmivad Baltika moebrändide uued kollektsioonid.

Teine peatus: Wris Reisibüroo
Kuuldes Baltika bürootöö inimestelt kui suure osatähtsusega nende töös on tööreiside korraldus, oli heaks jätkuks Wris Reisibüroo. Vestluse käigus said selgemaks reisikorralduse telgitagused: lennu- ja laevareiside korraldamise nüansid, kindlustuse vajalikkus, millest sõltuvad piletihinnad ning kes, millal ja miks reisi ajal vastutab. Saime teada, et mugavana tunduv internetist lennukipiletite tellimine kätkeb endast palju karisid, mis võib teadmatuse tõttu osutuda tõeliseks tujurikkujaks või väga kulukaks. Palju räägitud pisikeses kirjas teksti lugemine on suisa hädavajalik just kindluslepingute sõlmimisel. Küsimuste-vastuste käigus selgus, miks on vaja jälgida vahel nõmedana tunduvaid reisireegleid.

Õpetajates tekib hea tunne, kui õppereis kinnitab, et koolis õpitu on eluline ja teadmisi-oskusi on reaalselt tööl vaja.

Tagasiteel koju jätkasime vastlapäeva traditsioone ja pistsime kõik põske ka ühe vastlakukli.

Õppereisi pilte vaata HKHK Facebooki pildigaleriist.

Kersti Sõõrumaa

bürootöö eriala kutseõpetaja