Bürootöö õpilased külastasid Iloni Imedemaad

Kolmapäeval, 12. detsembril külastasid bürootöö eriala 3. kursuse õpilased meediatunni raames Iloni Imedemaad. Eesmärk oli tutvuda näitusega „Lõbusaid, mugavaid pühi!“, Jõulu- ja uusaastapostkaardid 1901 – 1940, Ester Kõrvitsa kogust.

Ester Kõrvitsal on üle 22000 postkaardi, kuid näitusel oli väljas vaid väike osa neist – umbes 400 kaarti. Õpilased tutvusid näitusega ning otsisid postkaartidelt õnnesümboleid. Loeti soove, mis eelmise sajandi alguses postkaartidele kirjutati ja need ei sarnanenud üldse tänapäevaga soovidega, näiteks “Mürarikkaid pühi”. Seletati ka seda, mis vahe on postkaardil ja õnnitluskaardil. Postkaart on see, mis on läbi posti käinud, aga õnnitluskaart antakse käest-kätte. Seoses postkaardinäitusega tegid õpilased järgmises tunnis ka ise õnnitluskaarte, mis oli vahva vaheldus igapäevasele õppetööle.

Lisaks näitusele külastati ka maja teisi ruume.

Kadriina Krüüts

Bürootöö eriala 3. kursus