Bürootöö õpilased külastasid rändnäitust

30. mail külastasid bürootöö kolmanda kursuse õpilased Haapsalu raekojas Eesti Kunstimuuseumi rändnäitust “Kunstimuuseum Sinu linnas”.
Muuseumitund toimus suhtekorralduse ja kommunikatsiooni tunni raames.

Tundi juhendas SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumide turundus- ja kommunikatsioonijuht Maarja Kõuts, kes selgitas kunstitööde olemust, nende saamislugu ja tehnikaid.
Õpilased said rühmas vaadelda ja analüüsida üht teost ning lõpuks esitada oma nägemus sellest.
Õpetaja Pille Alekand julgustas kõiki õpilasi oma mõtteid julgelt avaldama.
Muuseumitunni õpetaja kiitis õpilaste huvitavaid analüüse ja erilisi mõttekäike erinevate maalide kohta.
Näituse reklaamlehelt sai lugeda, et vaataja viiakse teekonnale, mis räägib kunstižanrite ja -motiivide arengust ajas ja ruumis 17.-21. sajandinil.

Haapsalu raekojas olev avatud näitus on Eesti kunstimuuseumi peadirektori Sirje Helme sõnul osa muuseumi sajandast sünnipäeva-aastast. Nii näituse kujunduse, trükiste kui ka kaasas käiva haridusprogrammi kaudu, tutvustatakse lisaks kunstiteostele laiemalt ka Eesti kunstimuuseumi näitusekultuuri.
Haapsalu KHK õpetajad Leelo Alasi ja Pille Alekand organiseerisid muuseumitunni, milles osalesid õpilased rühmadest K17, IT17, T17, BT17, IT18.

Õpilased jäid muuseumi külastusega rahule ning soovitasid kõigile näitust samuti oma silmaga vaatama minna. Peale Haapsalu jõuab väljapanek tänavu ka Narva ja Valga kunstisõpradeni.

Helina Mätlik
Greete – Liis Jürimäe