Bürootöö õpilased osalesid joogatunnis

Bürootöö eriala III kursus (BT15) külastas rühiõpetuse tunni raames Urban Yogini Õnne Laboratooriumi Tallinnas, kus saadi proovida Shakti Dance joogatundi.

Õpilane Kathleen-Kärt Lussmaa: “Kümnete erinevate joogastiilide seast on keeruline valida. Meile tuli appi õpetaja Jana Koel, kes korraldas võimaluse proovida midagi põnevat. Shakti Dance koosneb mitmest erifaasist, on lõõgastav ja toniseeriv ühtaegu, viies läbi venituste lihased tasakaalu tagasi. Läbi muusika puhastuvad mõtteid sedavõrd, et tunned vaid kohalolu siin ja praegu. Lisandub tantsuline osa, mis koosneb juhendatud tantsust ja vabatantsust, lõpetades mantra laulmisega. Juhendaja Jana Namgeet jagas näpunäiteid naiseliku graatsia väljatoomiseks, kauni rühi saladusi ja rõhutas, kui vajalik on tänapäeval puhastada mõtteid netiprahist. Inimene peab suutma ennast välja lülitada erinevatest vahenditest, kuhu enamik meist aeg-ajalt ära kaob.”

See tund näitas suurepäraselt, kuidas seda teha.

Mõned emotsioonid:
– suutsin lõdvestuda
– sain lahedasti tantsida
– sain teada, kuidas lõdvestada lihaseid ja suurendada mõtlemisvõimet
– õppisin rahunema
– tean, kuidas pingetest lahti saada.