Ehitusviimistluse õpilased külastasid Porto Franco arendust

Reedel, 27.09.19 külastasid ehitusviimistluse V18 ja V19 gruppide õpilased Tallinna Sadama alale kerkivat Porto Franco arendust, kuhu ehitatakse ligi neljale hektarile võimas ostu-, vabaaja- ja hotellide kompleks. Õpilased pääsesid objektile koostöös Nordecon ehitusega.

Vastuvõtt ja objekti külastus olid kutseõpetaja Eneli Uibo sõnul väga hästi organiseeritud. Objekti külastanutega tegeles kolm objektijuhti ja kvaliteedijuht. Õpilased said põhjaliku ülevaate tööohutuse olulisusest suurel ehitusplatsil, millele järgnes objekti külastus mööda kõrguvat hotelli ja ostukeskust. Arenduse kogumaksumus on hinnanguliselt umbes 190 miljonit eurot. Sellises mahus arendust polnud õpilastest keegi varem külastanud. Huvitav oli näha samaaegselt igal korrusel erinevas etapis ehitus- ja viimistlustöid. Nähti vaheseinte ja karkassi ehitust, soojustus- ja heliisolatsioonikihtide paigaldamist –  seda kõike valmiva hotelli näitel.

Õpilastele näidati igas etapis tekkivaid vigu, mida nad enda praktikas oskaksid vältida. Näiteks kruvide paigaldamise kaugus kipsplaadi servast, horisontaalsete vuukide läbilõiked kipsplaatidel jne. Igal sammul käis juurde tööohutuse olulisus. Jõudes objektil ülemistele korrustele, nägid õpilased kipsplaatide paigaldamise parimaid näiteid, vuukide pahteldamist ja seinte värvimist. Külastati ka ühte lõpuni viimistletud hotelli näidistuba.

Kogu külastusele andis lisaväärtust kogemus, kuidas toimib töökorraldus väga suurel objektil. Väärt külastus, mis kindlasti rikastab erialaseid õpinguid ja loob seoseid reaalse töömaailmaga!