Enterprising Education

Projekti kestvus: 2012 – 2013 õppeaasta

Projekti BLOGI ja Facebook’i leht

Projekti partnerid: Soome, Rootsi, Islandi, Läti ja Leedu koolid. Projekti põhiesmärgiks oli leida uusi võimalusi praktilise ettevõtluse ja hariduse sidumisel ning ettevõtlusega seotud õppeainete õpetamisel, samuti tutvustada õpilastele põhja- ja baltimaades kasutatavaid ärimudeleid ning viia neid kogemuste saamiseks kokku toimivate ettevõtete juhtivtöötajatega. Samuti oli eesmärgiks leida innovatiivseid lahendusi ettevõtlusainete õpetamiseks ning praktiliste õppemeetodite toomiseks ettevõtlusest kooli. Projekt andis ettevõtlikele õpilastele võimaluse õppida vahetult teiste riikide kogemustest ning samuti viis kokku ettevõtlusaineid õpetavad õpetajad. Iga projektikohtumine keskendus ühele kindlale teemale – äriplaani koostamine, marketingi- ja müügistrateegiad, klientidega suhtlemise oskused, toote- või teenuse reklaamivõimalused, finantsplaani koostamine ning ettevõtete külastamine. Kõigi kohtumiste jooksul koostasid osalevad grupid äriplaan ja mängisid läbi ettevõtte loomise etapid ning viimasel kohtumisel Islandil valiti asjatundliku žürii kaasabil nende seast parim. Töö toimus rahvusvahelistes gruppides, töökeeleks oli inglise keel ning igal lähetusel osales igast riigist kolm õpilast.

September:  Rootsi – Nyköping; osalesid – Marko Laanes, Siim Reinmets ja Robert Toots; FOTOSID vaata SIIT

November: Läti – Riia; osalesid: Merliina Valdmann, Anneli Alver ja Tarvi Hirv; FOTOSID vaata SIIT

Jaanuar: Leedu – Palanga; osalesid: Kristjan Vaikla, Madis Sepp, Tanel Alver; FOTOSID vaata SIIT

Märts: Eesti; osalesid: Kristjan Sootalu, Kristjan Vaikla ja Janar Milbach FOTOSID vaata SIIT