IT eriala õpilased ja vahetusõpilased Portugalist osalesid Briti teepeol

Briti saadik Theresa Bubbear kutsus kõiki Haapsalu elanikke tähistama ehtbritilikul teepeol Haapsalu kultuurikeskuses 100 aasta täitumist Eesti ja Suurbritannia vahelise sõpruse algusest.

HKHK IT eriala teise kursuse noorte õpperühm IT-16 koos kahe Portugali vahetusõpilase ja inglise keele õpetaja Liis Rüüga otsustasid samuti osaleda.

Kultuurimaja rõdusaalis olid kaetud lauad valgete linadega, igal laual oli vaasiga punane roos. Seina ääres seisis laud meenetega, millel süboliseeriti Eesti 100 märki Eesti ning Suurbritannia värvides.

Ürituse avas autentses rõivastuses beefeater, puhudes pasunat. Veidi hiljem teatas ta, mis auastmega inimene hakkab kõnet pidama. Nimelt esines kõnega Briti saadik. Ta meenutas oma kõnes 1918 aastat, inglise laevastiku poolt osutatud abi meile ja eestlaste ning brittide sõprust. Ta kinnitas, et oleme sõbrad ka järgmised 100 aastat, isegi Brexit ei suuda seda muuta. Muuhulgas kummutas ta müüdi, mis puudutab inglaste kella viie tee joomist – tegelikult ei pidavat nad seda igapäevastelt üldsegi mitte kell viis tegema…

Kõnega esines ka Haapsalu linnapea. Sõpruse märgiks lõikasid U. Sukles ja suursaadik koos lahti tordi. Haapsalu oli esimesene Eesti linn, kus sõpruse aastapäeva tähistati.

Seejärel pakuti inglise teed koos piimaga, kõrvale imemaitsvat torti ja kuningliku Walesi rügemendi 1.pataljoni lahingugruppi sõdurite poolt küpsetatud Walesi kooke, mis maitsesid natukene piparkookide moodi.

Söömise ajal liikusid saalis ringi sõdurid ja konsulaadi töötajad, kellega oli võimalik vestelda. Beefeateriga sai teha soovi korral pilti. Ekraanil jooksis meie ühine ajalugu vanade fotode näol.

Teepidu andis elamuse, mida on väga raske sõnadesse panna.

100 Years of Friendship