IT-süsteemide nooremspetsialist (kutseõpe)

Õppekavarühm: Informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiad

Õppeaeg: 2 aastat

Õppekorraldus: tsükliõpe 2 korda kuus N-L

Eriala lühitutvustus: Eriala lõpetaja saab ettevalmistuse töötamiseks arvutitehnikuna, help-desk tehnikuna, süsteemiadministraatorina või võrguspetsialistina.

Category:

Kirjeldus

Põhiõpingute moodulid:

• Infotehnoloogilise taristu ülalhoid organisatsioonis
  • Rakendustarkvara
  • Organisatsioon ja ettevõtluskeskkond
  • IT süsteemide riistvara
  • Arvutivõrgud ja võrguseadmed
  • Arvutivõrkude haldus ja võrguteenused
  • Windows operatsioonisüsteemide haldamine
  • Linux/BSD operatsioonisüsteemide haldamine
  • Operatsioonisüsteemid
  • Rakendusserverite haldus
  • Skriptimisvahendid
  • Karjääri planeerimine ja ettevõtluse alused

Valikõpingu moodul:

• Laivõrgud

Õppebaas: õppekava rakendamiseks on koolil kaasaegse sisustusega arvutiklassid, kokku ligi 100 arvutit. Sisustatud on õppelabor elektroonika-, võrgu- ja riistvarapraktikate läbiviimiseks.
Praktikad toimuvad õppeaja jooksul nii koolis kui ettevõtetes. Praktikat võib hakata sooritama juba I kursuse lõpust, lähtuvalt koolis läbitud teemadest. Põhiline osa ettevõttepraktikast toimub II kursuse teises pooles.
Kutseeksamid: Kõigil õpilastel on võimalik infotehnoloogia I taseme kutsekvalifikatsiooni omandamiseks sooritada üks EUCIP (European Certificate of Informatic Professionals) valdkonna eksamitest – juhtimine, arendus või haldus. Infotehnoloogia II taseme kutsekvalifikatsiooni omandamiseks tuleb sooritada kõigi kolme valdkonna (juhtimine, arendus ja haldus) eksamid. Eksami edukalt sooritaja saab rahvusvahelise IT-spetsialisti ja Eesti kutsekvalifikatsioonitunnistuse.

Tasemeõppes osalemise toetus töötajale või registreeritud töötule