Fotograafiakursus “Tunne oma kaamerat”

Koolitaja Aile Nõupuu

Registreerin koolitusele

Õppekavarühm: isikuareng

Koolituse läbiviimise koht: Ehitajate tee 3, Uuemõisa, HKHK õppeklass, arvutiklass ja fotostuudio

Koolituse maht: 15 akadeemilist tundi

Koolituse läbiviimise aeg: 08.04.- 06.05.2019 (kolmapäeviti), kell 17:30 – 19:45 (3 õppetundi)

Koolitaja on Aile Nõupuu, HKHK fotograafiaõpetaja. Aile on läbinud mitmeid erialaseid täienduskoolitusi, viinud läbi arvukalt fotokoolitusi ning lühemaid õpitubasid. Koolitaja on Haapsalu Fotoklubi liige ning esinenud oma töödega ka mitmetel fotonäitustel.

Sihtrühm: algajad hobifotograafid, kes soovivad tundma õppida oma fotokaamera kasutamisvõimalusi, saada algteadmisi kompositsioonist ja fotograafiast ning õppida lihtsamat fototöötlemist.

Väljundid:
Koolituse lõpuks õppija

• kasutab pildistamisel kompositsioonireegleid
  • tunneb kaamera seadeid ja pildistamisrežiime
  • kasutab fotode töötlemisel vabavaralist fototöötlusprogrammi

Teemad täpsemalt õppekavas:

• Kompositsioon, rakurss ja perspektiiv, värviharmoonia ja -kontrastid. Sissejuhatus digifotograafiasse ja fototehnikasse. Pildi kvaliteet ja faili suurus. Teravussügavus, fookuskaugus. Praktiline pildistamine lähtudes kompositsioonireeglitest.
  • Kaamera seaded. Valgus ja pildistamine eri tingimustes. Valge tasakaal. Kaamera programmid ja režiimid. Automaatika ja käsitsiseadistus (säri, ava, tundlikkus). Objektiivid. Praktiline pildistamine toas ja õues. Praktiline pildistamine pimedas.
  • Fototöötlus. Fotode sorteerimine, säilitamine, esmane ja kunstiline töötlemine, suuruse muutmine ja eksportimine.
  • Koduste tööde analüüs. Küsimused-vastused. Näitusetööde valimine.

Koolitusel osalejatel palume võtta koolitusele kaasa oma fotokaamera! Koolituse lõpus koostatakse kursuse käigus valminud fotodest näitus.

Grupi suurus: 8 – 10 inimest

Maksumus: 54 eurot

Info ja registreerimine: koolitusjuht Ingrit Kera, koolitused@hkhk.edu.ee Telefon: 6661745, 5081016

Koolitusele registreerimiseks on vaja registreeruda läbi kodulehe ning tutvuda kursuste korraldamise korraga ja õppekavaga.

Registreerin koolitusele