Haridus- ja teadusminister tunnustas maailma kutsemeistrivõistlusel WorldSkills osalejaid

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps võõrustas 25.septembril ministeeriumi Tallinna esinduses rahvusvaheliste kutsemeistri-võistluste WorldSkills 2019 Eesti võistkonna liikmeid. Tänuüritusel tunnustati kõiki võistlejaid ning nende juhendajaid.

Võistlused toimusid 22. –27. august Venemaal, Kaasanis ning nendel osales kokku 1354 noort 63 riigist. Eestit esindas 13 noort 12 võistlusalal.

Augusti lõpus toimunud võistlustelt tõid Eesti noored koju kolm kutsemeisterlikkuse medalit, millega tunnustatakse osalejaid, kes on saavutanud võistlusel üle 700 punkti, mille sai ka meie kooli 3. kursuse kokaõpilane Karl-Kevin Miinpuu. Kutsemeisterlikkuse medali pälvinud noori tunnustas ministeerium 1000-eurose preemiaga.

Karl-Kevin Miinpuu ei saanud ise üritusel viibida, sest on Itaalias välispraktikal.

WorldSkills on ülemaailmne kutsemeistrivõistlus, kus võtavad erinevatel erialadel mõõtu parimatest parimad noored meistrid. WorldSkillsi kui organisatsiooni laiem eesmärk suurvõistluste korraldamise kõrval on kutseõppe väärtustamine ja selle kvaliteedi tõstmine üle maailma. Eesti on WorldSkillsi liige 2007. aastast, kokku on organisatsiooniga ühinenud 80 riiki üle maailma.

Järgmised WorldSkillsi võistlused toimuvad 2021. aastal Shanghais. Eestis koordineerib rahvusvahelisi kutsemeistrivõistlusi SA Innove.

 

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram