Head plaatijad on nõutud ja hinnatud tööturul

Uue aasta alguses 7. veebruaril alustab HKHK-s õppetööd plaatija eriala õppegrupp. Plaatimise eriala õpetatakse HKHK-s esmakordselt. Varem on plaatimisoskusi õpetatud ehitusviimistluse õppekava raames või plaatimiskursustel.

Õppeajaks on pool aastat, millesse mahuvad nii erialatunnid kui ka praktika. Õppima asumiseks peab eelnevalt olema omandatud vähemalt põhiharidus. Õppetöö on tasuta ning sobilik täiskasvanutele – õppida on võimalik töö ja pere kõrvalt tsükliõppes. Koolis käiakse 2 korda kuus neljapäevast laupäevani.

Plaatimise õppekava eesmärgiks on omandada seinte ja põrandate plaatimise oskused. Peamised tööülesanded on plaaditava pinna ettevalmistamine, kruntimine, niiskustõkke ja hüdroisolatsiooni paigaldamine, vuukimine ning plaaditud pinna kaitsmine võimalike kahjustuste eest. Plaatimisoskusi hakkab õppijatega jagama kogenud ehitusõpetaja Harri Sinimeri.

Kõik õppijad, kes õppekava läbivad, saavad kooli lõpetamisel taotleda plaatija 4. taseme kutsekvalifikatsiooniKutsetunnistus on kehtiv ka teistes Euroopa riikides.

Vastuvõtt erialale on alanud ning avaldusi õppima asumiseks saab esitada nii elektroonselt kui ka koolis kohapeal. Lisaks plaatija erialale on avatud ka vastuvõtt teisele ehituserialale – kaldkatuseehitaja õppekavale.

Ehitusvaldkonna vastuvõtukomisjon toimub 14. jaanuaril. Plaatijate õppegrupp alustab 7. veebruaril, kaldkatuseehitajate õppetöö algab 31. jaanuaril.