HKHK Arvutiguru 2017 on Christopher Evert

HKHK Guru 201713. detsembril toimus taas traditsiooniline arvutieriala õpilaste kutsevõistlus HKHK Arvutiguru 2017. Arvutiguru 2017 tiitli pälvis Christopher Evert, II koha vääriliseks hinnati Aigar Kirnmann ja kolmanda koha omistas Urmet Kais. Palju õnne!

Võistlusel osalesid kõik kolmanda kursuse IT- süsteemide nooremspetsialist eriala õpilased.

Võistlus ei olnud sellel aastal mitte nii väga nutika lahenduse leidmise peale, vaid oluline oli olla kiire. Ülesanded ei olnud keerulised, lihtsalt mälu võis veidi alt vedada, sest kõik oli eelnevatel aastatel praktiliselt läbi proovitud.

Ülesandeid oli kaks:

1. Leia etteantud arvutist võimalikult palju riistvaralist informatsiooni, ilma arvutit lahtivõtmata. – vajalik oli leida sobilik operatsioonsüsteem ja programm, millega seadmete parameetreid kätte saada.
  2. Loo LED-tuledest fooride süsteem, mida kontrollid Arduinoga. –  ülesande täitmiseks oli vaja LED’ id kokku joota ning Arduinos programmeerida vastav loogika.

Ülesannete autoriteks olid HKHK arvutiõpetajad Oliver Karjane ja Mario Metshein.

Suur tänu kõikidele osalejatele ja korraldajatele!