HKHK esindajaks plaatijate võistlustel oli ehitusviimistluse tütarlaps Loree Roots

Haapsalu Kutsehariduskeskuse ehitusviimistluse teise kursuse õpilane Loree Roots esindas kooli plaatijate võistlusel “Ülemaaline plaatijate mõõduvõtt”, mis toimus 15.-16. veebruaril, Järvamaa Kutsehariduskeskuses, Säreveres.

Kui eelmisel aastal oli võistlustööks „Ämma käimla fragmendi plaatimine”, mis sisaldas ka aknaga seinaosa, siis sellel aastal oli võistlejatel vaja valmis meisterdada „Äia käimla fragmendi plaatimine“. „Äia käimla“ vajas kahe seinaosa plaatimist 200x300mm ja põranda plaatimist 300x300mm plaatidega. Põrandaplaadid aga tuli paigaldada ruuminurga suhtes diagonaalselt ehk pinnalaotus oli sümmeetriline.

Esimesel päeval alustas Loree hüdroisolatsiooni paigaldamisega, mis ei tekitanud probleeme. Ladusalt läks ka seinaosa plaatimine, mis koos plaatide vuukimisega sai esimese päeva õhtuks valmis. Peale võistlusaega toimus pidulik õhtusöök Särevere mõisahoones, kus külalisi teenindasid sama kooli noored. Lisaks oli võimalik osaleda mõisahoonet tutvustaval ringkäigul. Särevere mõisahoone on üks viiest puitmõisast, mis säilis ka peale suurt mõisate põletamist.

Teise päeva hommikul alustati taas võistlustööga. Tööga oli võistleja graafikus, kuid põranda plaatimine tekitas veidi probleeme. See on töö, mis nõuab veidi enam aega ja võistluste tempo on üsna kiire, eriti kui kogemusi pole saanud veel nii palju omandada. Üheks keerulisemaks tööks võistlustel hindab juhendajast kutseõpetaja Inge Gagarina ülesannet lõigata plaadilõikepingiga välisnurga plaadid, mis tuli töödelda plaadi sisepinna suhtes 45 kraadise nurga all (fasaaditud liides). Kõik see nõuab harjutamist ja selle jaoks võiks olla natukene rohkem aega.

Juhendaja sõnul oli HKHK võistleja väga tubli ja silme ees on juba uus võistlus milleks koos taas valmistuma hakatakse.

Kokku osales 10 kutsekooli, igast koolist üks võistleja. Haapsalu Kutsehariduskeskuse võistleja Loree oli võistlejatest ainuke tütarlaps.

Võitjaks kuulutati Tartu Kutsehariduskeskuse noormees Robert Rekket.

Suur tänu võistlejale Loreele tubli kooli esindamise ning juhendajale Inge Gagarinale õpilase ettevalmistamise ja toetamise eest!

Vaata ka võistluseid tutvustavat videot.