HKHK hooldustöö vilistlased olid võidukad vabariiklikel kutsevõistlustel

27. septembril toimusid Lõhavere Ravi- ja Hooldekeskuses IV üle-eestilised hoolekandeasutuste vahelised hooldustöötajate kutsevõistlused, kus üldvõidu saavutas SA Lõuna-Läänemaa Tervishoiu ja Sotsiaalhoolekande Keskuse naiskond, kuhu kuulusid HKHK töökohapõhises õppes hooldustöö eriala lõpetanud Marje Nikkel ja Diana-Vivian Tõnsing. Viimane neist saavutas lisaks individuaalarvestuses kolmanda koha.

Eesti Sotsiaalasutuste Juhtide Nõukoja ja SA Lõhavere Ravi- ja Hooldekeskuse koostöös korraldatud võistluse eesmärgiks on väärtustada hoolekandeasutustes töötavate hooldustöötajate igapäevatööd läbi võistluskogemuse, ühildada erinevate hoolekandeasutuste parimad praktikad, parendada klientide rahulolu ning suurendada usaldust hoolekandesüsteemi vastu.

Osalejatel tuli lahendada kaks konkreetse situatsiooni ülesannet: üks meeskondlikult ning teine individuaalselt. Võistluste tulemusena selgitati välja paremusjärjestus meeskondade seas, samuti individuaalvõistlejate pingerida ja anti välja üldarvestuses esimene, teine ja kolmas koht – selleks liideti meeskonna – ja individuaalala punktid.

Hooldustöötajaid on Haapsalu Kutsehariduskeskuses õpetatud alates 2012. aastast. Eelmisel sügisel hakati esimest korda SA Lõuna-Läänemaa Tervishoiu ja Sotsiaalhoolekande Keskuse palvel hooldustöötajaid õpetama töökohapõhises õppes. Sel sügisel alustasid juba uued töökohapõhised õppegrupid Lihulas ning Hiiumaal. Käimas on läbirääkimised hooldustöötajate koolitamiseks alates jaanuarist Läänemaa Haiglas.