HKHK kokaõpilased valmistasid suupisteid presidendi vastuvõtuks

Haapsalu Kutsehariduskeskuse koka eriala õpilased said suurepärase praktilise kogemuse presidendi vastuvõtulaua ettevalmistamisel. Suupistete valmistamises lõid kaasa I kursuse täiskasvanud kokaõpilased Tauri Häelme, Kerdi Tombak, Mai Kaaberma, Sirje Treiman, Enely Tamm (KO18), I kursuse noorkokad ning Mattias Ristmägi (K-16) III kursuselt . Mattias oli õpetajate Tiina Sootalu ja Taavi Kuusikuga kaasas ka pühapäeval, et aidata suupisted vaagnatele asetada ja kaunistada. Kokku valmistati 900 suupistet. HKHK osaks jäi valmistada kaks suupistet:

• Keeduleib / räimerull / munavõi / õunaäädikas marineeritud sibul – autor õpetaja Tiina Sootalu
  • Marineerirud õõnes peet / heeringavaht / mikroürdid – autor õpetaja Annika Möls

Kasutatavatest toorainetest niipalju, et räim on pärit Hiiumaalt. Hõbekala sibula räim ja sibul on marineeritud Läänemaa Tänava talu õunasiidri äädikaga. Margus Tänav Tänava talust on ühtlasi ka meie kokaeriala õpilane.

Õpetaja Tiina Sootalu ettevalmistused algasid juba nädal enne vastuvõttu leivataigna kääritamise ja küpsetamisega. Põhiline ettevalmistus toimus neljapäeval ja reedel (leibade viilutamine, välja lõikamine, sibula tükeldus, peetide keetmine, vormimine jne.) Suupistete kokku panemine ja pakkimine termokastidesse tehti laupäeval. Pühapäevaks jäi vähe tööd – ainult suupistete kaunistamine ja vaagnatele ladumine.

HKHK kokad sattusid presidendi vastuvõtule toitlustama tänu Hiiumaa restorani Lest ja Lammas peakokale Erlis Schönbergile, kes sel aastal ühena kokkadest presidendi peolaua eest hoolitses. Sel aastal soovitati kaasata kutsekoole ning kuna Hiiumaal kokaoskusi ei õpetata, siis pöörduti palvega Haapsalu Kutsehariduskeskuse poole. Presidendi kantselei poolt oli soov, et oleksid vanad head maitsed uues kuues ning et kasutataks kohalikke tooraineid.
Lisaks Haapsalu Kutsehariduskeskusele olid suupistete valmistamisse kaasatud Tallinna Teeninduskooli, Kuressaare Ametikooli, Pärnu ja Kehtna Kutsehariduskeskused ning Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool.