HKHK on üks suur pere koos oma rõõmude ja seiklustega

Mina, Kerstin Maipuu, olen Haapsalu Kutsehariduskeskuse bürootöö erialal õppinud kaks aastat ning teen teile nendest imelistest aastatest lühikokkuvõtte ja räägin, miks ma soovitan just siia kooli  bürootööd õppima tulla.

Esimese õppeaasta tunnid õpetasid meile teenindust, plakatite tegemist, etiketti ja isegi ürituste korraldamist. Kohe esimeste kuude jooksul paluti bürootöö eriala õpilaste abi korraldama suuremat üritust, mis leidis aset meie koolis. Saime teoreetilise õppe hetkega panna praktikasse, tõestades, et HKHK õpetab koheselt selgeks kõige olulisemad aspektid teenindamise osas.

Kõige enam meeldis mulle bürootöö õpingutes see, et tundide sisu muutus aina rohkem intensiivsemaks ja mitmekülgsemaks. Omandasime piisavalt teadmisi, et minna juba esimesel aastal ka praktikale. Minule naeratas õnn ja võimalus teha praktika välismaal, Londonis, Erasmus+ programmi raames.

Londonist tagasi tulles tegin oma teise kursuse praktikad ette ära, eelnevalt koolis õppides dokumendihaldust. Eriala õpetajad tulid mulle vastu ning andsid mulle materjalid, et oleksin piisavalt pädev tegema dokumendihalduse praktikat.

Teise kursuse praktika jagunes mul kaheks osaks: viis nädalat Eesti Vabariigi Välisministeeriumis ja kaks nädalat Vabariigi Presidendi Kantseleis. Need kaks asutust andsid mulle tugeva CV ning palju kogemusi ning teadmise, milline on elu siis, kui tulevikus oma erialalisel tööl olen.

Teisel aastal õppisin ka arhiivindust ja tegin praktika Harju Maakohtu arhiivis. Samuti avanes ka teisel aastal mul võimalus kaasa lüüa erinevates projektides, mis meil koolis pidevalt toimusid. Mul avanes isegi võimalus minna nädalaks Hispaaniasse koos ääretult laheda seltskonnaga.

HKHK võtab kõiki inimesi sellisena nagu nad on. Õpetab ja aitab arendada õpilase tugevamaid külgi ning unarusse ei jää ka nõrgemad küljed. Igat õpilast võetakse individuaalselt, kuid kokku Haapsalu Kutsehariduskeskus on üks suur pere koos oma rõõmude ja seiklustega.

Kerstin Maipuu, BT-17

Vaata ka galeriid erinevate tegevustega, millega bürootöö õpilased oma õppetöö jooksul kokku puutuvad.