HKHK õpilaste töökogemused Euroopast – õpilaste praktikaprojekt

Projekti kestvus 01.07.2012 – 31.12.2013

18 kuud kestva Leonardo da vinci praktikaprojekti “HKHK õpilaste töökogemused Euroopast” jooksul saavad 45 põhikoolijärgset ja täiskasvanud õppijat 11-lt erinevalt erialalt, võimaluse läbida õppekavajärgne ettevõttepraktika välisriigis. 2-4 nädala pikkuse praktika jooksul töötavad õpilased erialasel tööl partnerkooli praktikabaasis või -ettevõttes, kus nad saavad ellu rakendada koolis õpitut ning omandada uusi ametialaseid oskusi.

Praktikaprojekti partneriteks on Koolituskeskus Salpaus ja Oulu Koolituskeskus Soomest, IT College Putbus Saksamaalt, Escola Professional Do Fundao Portugalist, UFA Branly toitlustus- ja teeninduskool Prantsusmaalt, Kosice Hotelliakadeemia Slovakkiast, koolitus- ja arenduskeskus AVIVA ning kutsekeskhariduskoolide kompleks Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Poolast ning turismitalu Hyvöläntalo Soomest ja Šterni turismitalu Sloveeniast.

Tisleri – ehitusviimistluse– ning puit-ja kiviehitiste restaureerimise erialade õpilased praktiseerisid Poolas, Wroclawis 30.septembrist kuni 27.oktoobrini, kokku 4 nädalat. Osalejad: Sander Veermäe, Janno Salk ja Janar Arro T11 õpperühmast töötasid väikeses köögimööblit valmistavas firmas, Katrin Paas ja Alo Kaare PKR 11 õpperühmast proovisid kätt kivihoonete fassaadide restaureerimisega ning Kristo Rüütalu töötas kahel objektil ning tegeles parketi mahapanemisega, tapetseerimisega ning muude viimistlustöödega. Vaata FOTOSID SIIT.

04.novembrist kuni 01.detsembrini praktiseerisid mööblirestaureerimise eriala täiskasvanud õppijad Tiit Kirss ja Marika Linkrus Oulu Koolituskeskuse Pikisaare üksuses koos kohalike puutöö õpilastega ning harjutasid mitmeid aaderdustehnikaid nagu näiteks vesi- ja õliaaderdus; marmoreering, ornamendi varjutamine ning töötamist masintööpinkidel. Neljanädalase praktika jooksul õpiti ka tootearendust ning tiidu praktikatooteks oli poolpeit-kalasabatappidega kase- liimpuidust laegas, 5 erineva puuliigi spoonist (mahagon, linnusilmavaher, kirss, vaher, ebenholz) intarsiaga kaanel. Marika praktikatööks oli samuti intarsiatehnikas kanega karp. Mõlemad praktikandid said restaureerida ka vana mööblit ning omandasid selleks vajalikke uusi tehnikaid. Vaata FOTOSID SIIT .

04.-17.november sooritasid kahenädalase erialse pratkika Oulu Koolituskeskuse juures ka 2 tekstiilieriala täiskasvanud õppijat – Anu Kraav ja Terje Kadakas. Kuna Oulus saab õppida mitmeid tekstiili- ja käsitöögaseotud erialasid said praktikandid harjutada erinevaid tehnikaid, kuid eriliselt panid nad rõhku kangakudumisele, mille jaoks on Oulus erinevat sorti kangastelgi. Praktika lõpuks valmisid nii kaelasall kui puuvillane õlasall koos põhjaliku tootearenduse- ja kavandamisega. Vaata Oulu FOTOSID SIIT.

IT õpilaste erialane praktika toimus märtsis 2013. A11 õpilased Robert Toots, Tanel Alver, Madis Sepp, Anneli Asser ha Tarvi Hirv sõitsid neljaks nädalaks Saksamaale Putbusi IT Kolledžisse, kus koos saksa õpilastega viidi ellu mitu IT alast projekti. Esimene ülesanne oli välja töötata kliimaprojekti, mida saaks kasutada pärisfirmana ning luua sellele veebileht ning muud vajalikud ettevõtte vabavaralistel rakendustel töötavad andmesidevõrgud. teiseks ülesandeks oli C++ -is tehtud mäng. Loe IT õpilaste Saksamaa praktika BLOGI SIIT ja vaata praktika pilte SIIT

Samal ajal viibisid 3 nädalat Poolas Bytowi Kolledžis A11 õpilased Karl Kitse, Siim Kommussaar, Andre Schneider ning A10 õpilane Taury Peterson. Praktikandid töötasid samuti üheskoos poola õpilastega ning nende põhjalikumaks tööks oli teha Windows Vista operatsioonisüsteemil põhinev FTP server, paigaldada serverarvutile kaks võrgukaarti, seadistada Debiani server, kus operatsioonisüsteemiks pidi olema Debian 6, kahel neist ilma graafilise liideseta, ühele Gnome liidesega ning ühele Windows 7. Loe IT õpilaste Poola praktika BLOGI SIIT ja vaata praktika pilte SIIT.

10.märtsist kuni 04.aprillini said kuus kokaeriala II ja III kursuse õpilast võimaluse praktiseerida Prantsumaal restoranides ning kogeda ehedat prantsuse kööki. K11 õpilased Anni Antonis ja Kadi Koit olid praktikal Atlandi ookeani lähedal asuvas Saint Jean de Monts’i linnas asuvas Le Richelieu restoranis. Nemad olid ka ainukesed, kelle praktikakoht oli üks, sest kõik ülejäänud töötasid erinevates rannikuäärsetes linnades. Kristo Altmäe oli praktikal restoranis Le Petit Saint Thomas, La Garnache väikelinnas, Joonas Luup sooritas oma praktika väikeses pererestoranis Restaurant la Cambuse, Angles’i külas, kus lisaks igapäevastele töökohustustele oli tal võimalik teha kaasa ka kõik selle perekonna tegemised. K10 õpilane Agnes Karula praktika möödus restoranis nimega Les Restaurant de Touristes, mis asus samuti Atlandi ookeani kaldal Beauvoir Sur-Mer-i väikelinnas, kus lisaks kõikidele jooksvatele tegemistele sai Agnes teha ka magustoidukoka tööd ning ettevalmistada eelroogasid. Kärt Jaaniste K11 kursuselt töötas restoranis Uberge De la Court D’aron, St Cyr en Talmondais väikelinnas ning tema töö möödus koka abilisena tehes kõiki vajalikke köögitöid. Vaata Prantsusmaa FOTOSID SIIT.

Sellest, kuidas Prantsumaal praktiseerinud õpilased kohtusid Pratsuse konsuliga saab lugeda SIIT

13.aprillist kuni 11.maini toimus ehitus-viimistluseriala õpilaste praktika Salpaus Koolituskeskuses, Soomes. Keiu Sibul, Maarja Mikker, Ailan Polberg ja Mervin Polma töötasid koolituskeskuse poolt ehitataval objektil, kus kooli õpilaste poolt ehitatakse valmis terve maja, projektist kuni müügini. Meie õpilased tegid erinevaid viimistlustöid – värvisid, krohvisid, paigaldasid põrandaplaate ja viimistlesid terrassi välispiirdeid. Õpilased said näha ka koolis samal ajal toimunud soome kutsekoolide vahelist kultuurivõistlust ning Lahti suusahüppetorni.

Salpaus Koolituskeskusest ning praktikantide tegemistest saab pikemalt lugeda SIIT

Vaata ehitus-viimistluseriala Soome praktika pilte SIIT ja tutvu ka praktika MEMODEGA

07.aprillist kuni 04.maini viibisid M10 õpilased Viktoria Koljadko ja Margot Raudseping ning K11 õpilased Merliina Valdmann, Krislin Kozik, Agathe-Marie Saar ja Liisa Aasma Slovakkias, Kosice Hotelliakadeemia koostööparteritest hotellides, et sooritada esmakordselt välisriigis läbiviidud hotellipraktika. Tüdrukud töötasid viies erinevas hotellis ning praktiseerisid nii toateenindust kui vastuvõtulaua tööd.Praktika kestis neli nädalat.

Slovakkia praktikantidest saab pikemalt lugeda SIIT

Vaata majutusteenindajate Slovakkia praktika pilte SIIT ja tutvu ka praktika MEMODEGA

06.mai – 04.juuni toimus kokkade ja teenindajate praktika Haapsalu sõpruslinna Fundao kutsekoolis, kus M10 õpilased Elisa Ausmeel, Andra Sreiberg ja Kersti Künnapas, K11 õpilased Sten Karm ja Johannes Kiiver ning K10 õpilane Riho Sommerman töötasid kohalikes restoranides, praktiseerides nii köögi- kui teenindustöödel. Elisa ja Johannes töötasid mereandide restoranis Bela Vista, kus said korraliku praktika erinevatest mereelukatest tpoitude valmistamisel ja serveerimisel. Sten ja Kersti töötasid suures kohalikus puhkekkeskuses Alambique de Ouro Resort, mis asus veidike linnast väljas ning pakkus majutus- ja söömisvõimaluste kõrval ka kaunist ümbrust aia ja basseinidega. Riho töökohaks oli restoran A Moagem D’Avó, mis pakkus erinevaid portugalipäraseid roogi ning Andra teenindas kliente Michelin Guide Book-is ära märgitud hubases kesklinna restoranis Herminia.

Vaata praktikantide Portugali praktika pilte SIIT ja tutvu ka praktika MEMODEGA

Pikemalt saad Portugali praktikast lugeda SIIT

30.juuni-21juuli toimub toitlustusteeninduse õpilaste praktika Ähtäri turismitalus Soomes. Praktikandid Maarika Kurikka ja Andero Holmberg

Loe praktikantide Ähtäri talu tegemistest nende MEMOST ja vaata praktika pilte SIIT

07.september-07.oktoober toimus turismieriala õpilaste praktika Sloveenias Maribori läheduses paiknevas Šterni turismitalus. MTE12 õpilane Mariann Averin ja LT12 õpilane Mariliis Joassoone veetsid neli nädalat turimsitalus tehes kõiki turismitalus ettetulevaid töid ja uurisid turismitalu toimimist ja elukorraldust.

Loe praktikantide Šterni talu tegemistest nende BLOGIST ja vaata praktika pilte SIIT

Kokkuvõtet SLOVEENIA praktikast saad lugeda SIIT

Projektijuht: HELI HEIMO

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram