HKHK tähistas Läänemaa kutsehariduse 30. aastapäeva

1. detsembril tähistas Haapsalu Kutsehariduskeskus pidulikult Läänemaa kutsehariduse 30. aastapäeva.

Kas teadsid, et viimase 30 aasta jooksul on Läänemaa kutseõppes:

• kutseoskusi õpetatud ligikaudu 50 erialal
  • lõputunnistuse on saanud 3382 õpilast
  • lõpetajatest on olnud 1766 naised ja 1616 mehed
  • kõige rohkem on lõpetanud õpilasi müürsepp-betoneerija-puusepp erialal – kokku 278
  • kõige rohkem oli kooli lõpetajaid 2016. aastal – 278
  • kõige vanem õpilane, kes HKHK on lõpetanud, oli 69-aastane naine, kes õppis infotehnoloogia erialal
  • HKHK õpilased on 7 korral edukalt võistlenud Euroopa ja maailma kutsemeistrivõistlustel
  • koolil on välispartnereid kokku 26 Euroopa riigis
  • välispraktikatel on osalenud ligikaudu 500 õpilast
  • koolil on olnud 7 direktorit: Raimo Väli, Lea Seeman, Leelo Alasi, Veikko Kõrv, Mall Lepmets, Triin Laasi, Ingrid Danilov
  • selle aja jooksul on olnud 14 haridusministrit, neist Rein Loik, Tõnis Lukas, Jaak Aaviksoo 2 korral ja Mailis Reps 3 korral.

Aastapäevaüritus algas direktor Ingrid Danilovi sõnavõtuga, millele järgnesid meenutused asjaosaliste poolt, kes kooli loomise ja arengu juures on olnud. Kunagine õppealajuhataja Toomas Schmidt meenutas kutsekooli algusaegu Taeblas. Endine käsitöö- ja kunstiõpetaja Aile Nõupuu rääkis oma lugu kutsekoolis ning tegi lühiülevaate erialade arengust. Omaaegne õpilane kodumajanduse I lennust Epp Klimenko rääkis õppeainetest, mida koolis tol ajal õppida tuli. Ärimees Koit Uus arutles teemal, kui oluline on olnud kogukonna toetus kooli arengus. Õpetaja Marju Heldema meenutas eredamaid hetki oma õpetajatööst ja inimestest.

Pidupäeval tänati ja tunnustati kooli töötajaid ja koostööpartnereid

Haridus- ja Teadusministeeriumi tänukirjad pikaajalise ja pühendunud töö eest said: Marju Heldema, Aili Tervonen ja Pille AlekandLääne Maavalitsuse poolt tänati järgmisi töötajaid: Mario Metshein, Marelle Möll, Heli Heimo, Janne Muuli ja Reet Saareväli. Ettevõtetest tunnustas maavalitsus Q-Cateringi, Haapsalu Neuroloogilist Rehabilitatsioonikeskust ja Haapsalu Uksetehast.

Uudse traditsioonina algatas kool staažikatele töötajatele, kes on kutsekoolis üle 20 aasta töötanud, hõbemärkide ja -prosside kinkimise. Hinnaliste kingituste esimesteks saajateks olid Aile Nõupuu, Inga Pook, Mehis Ehanurm ja Igor Šikirjavõi.  Tööjuubelite puhul tänas ja õnnitles kool veel järgmisi töötajaid: Kaire Kaljura – 15 aastat, Epp Klimenko, Krista Põllula, Merle Zibo, Hille Ahun-Vaarpuu, Aino Viilup, Natalia Antikainen ja Kersti Raak – 10 aastat.

Lisaks tunnustas kool pikaajalisi koostööpartnereid: Kristin Veltri Lepatriinu Mängumaa MTÜ, Marju Lepmets SA Läänemaa Haigla, Tiiu Orro Ridala vallavalitsus, Ilona Kikas Nigula Piim OÜ, Helland Baltic OÜ, Nordic Lumber AS, Tarvo teller AA Sisustusdetail OÜ, Talum OÜ, Roosta Puhkeküla, Laine Spa Hotel, Fra Mare Thalasso Spa, Altmõisa Külalistemaja, Tehnikasalong OÜ, OÜ Kiilto eesti, Tallink Hotels, Savoy Boutique Hotel, ATEA. Kõik partnerid said kingituseks fotolõuendi kooli loodusturismi korralduse eriala õpilaste parimate loodusfotodega.

Peo muusikalise poole sisustas Läänemaa juurtega muusik Madis Kari koos tütrega.
Aastapäevaürituse toidud valmistasid õpetajate käe kooli kokaõpilased. Külalisi teenindasid III kursuse noored kokad ning VIP-teenindajatena HKHK koka ja majutusteeninduse eriala vilistlased: Kersti Künnapas, Kätlin Niinepuu, Kärt Jaaniste, Aivar Ohno, Sulo Saali, Riho Sommermann ja Tanel Kaunissaar. Õpilasi juhendas pidulaudade teenindamisel õpetaja Kersti Õim.

Pildigalerii