HKHK tislerid valmistavad Haapsalu lillevaiba kastid

HKHK tisleri eriala II kursuse õpilased valmistavad puiduõpetaja Ülle Kübarsepa juhendamisel suveks Haapsalu linnakeskkonda 30 ruutmeetri suurust lillekasti, mis jagatakse linna lasteaedadele. Lasteaialapsed saavad ise värvida kastid ja istutada kastidesse suvelilled. Materjali lillekastide tegemiseks sai kool puidufirmalt Tene Kaubandus. Idee algatajaks ja eestvedajaks on juba mitmendat suve Haapsalus toimuva lastefestivali Lapsepõlvemaagia eestvedaja Viivika Orula.

Kastidest koostatakse lillevaip, mis on väga populaarne suvine kujunduselement paljudes euroopa linnades. Haapsalu lillevaiba asukohaks saab politseimaja kõrval asuv haljasala. Projekti on kaasatud ka Haapsalu Linnahooldus, kes hoolitseb suve jooksul lillevaiba kastmise ning väetamise eest.

Igale lasteaiale tuleb kastidest rida, mis tähistatakse lasteaia sildiga. Kastide vahele tulevad käigurajad, kus lapsed lapsed saavad oma sõpradele ja vanematele näidata oma lasteaia lilli või käia rühmaga lillede eest hoolitsemas.

Fotogalerii HKHK Facebookis