HKHK vilistlane ja kutseõpetaja olid edukad katusemeistrite MM-il

Fotol: paremalt Andri Altmäe, juhendaja Tõnu Kraav ja Mario Heldemeel

13.- 17. november 2018 toimusid Noorte katusemeistrite Maailmameistrivõistlused (MM) Riias, kus võisteldi kolme liiki katuste ehitamises: lame-, plekk- ja kivikatused ning fassaadide ehitamises.

Plekk-katuste ehitamise võistlusel osales HKHK ehitusplekksepa eriala vilistlane (PLS15) Andri Altmäe koos võistleja Mario Heldemeelega. Nende meeskonna juhendaja oli Tõnu Kraav, kes on meie kooli plekkseppade kutseõpetaja. Selles kategoorias saavutasid nad kõrge III koha Läti ja Šveitsi järel.

Tõnu Kraavi sõnul alustas ta Saaremaa noormehe Andri Altmäele plekksepaoskuste õpetamist täiesti nullist. Omamata mingeid eelnevaid plekksepatöö kogemusi, oli Andri uute oskuste omandamisel andekas ja lahtise käega. Nii nagu ütles õpetaja Kraav: „Andri oli hea savi, mida voolida.“. Võistlusteks treenimisel ei pidanud Tõnu Kraav paljuks koos Andriga kolmeks kuuks Soome katusetöödele minna, et treenida noormehe plekksepaoskusi eriliigiliste katuste ehitamisel.

Kokku osales maailmameistrivõistlustel 22 riiki. Teiste kõrval võtsid võistlustest osa ka sellised suurriigid nagu Hiina ja Venemaa. Arvukate võistlejate seas võitis Eesti kokku kaks kolmandat kohta, plekk-katuste ja fassaadide ehitamise kategoorias.

Ehitusplekkseppi hakati HKHK-s esimesena Eestis õpetama 2014. aastal. Sel aastal lisandus ka teine unikaalne eriala kaldkatuseehitaja õppekava näol, kuhu on alanud talvine vastuvõtt 2019. aastaks.