HKHK rahvusvaheline koostöö

Uued oskused – uued võimalused

Sügisel praktikale Euroopasse

Koka- ja majutuserialade õpilastel on võimalus just praegu kandideerida järgmisel õppeaastal toimuvatele välispraktikatele. Kuna mitmete gruppide ettevõttepraktika ajad algavad sügisel, kohe kooliaasta alguses, on praktikaplaane paras pidada kevadel, sest Euroopasse praktikale minek nõuab pisut ettevalmistamist ja eelnevalt sõlmitud kokkuleppeid. Majutusteeninduse grupp, kelle praktika on suvel, saab kandideerida sügisel toimuvale praktikale ning jagada praktika suve ja sügise vahel.

Praegu saavad kandideerida:

Read More

HKHK külalised lõuna poolt

HKHK külalised Prantsusmaalt ja HispaaniastSellel kevadel on HKHK vastu võtnud mitmeid väliskülalisi ning -praktikante. Kõige viimastena külastasid meid õpetajad Prantsusmaalt ja Hispaaniast ning kuna nende külaskäik langes samale ajale, siis sündis HKHK-s uus partnenrlussuhe ka nende koolide vahel. Prantsusmaalt, Revelist, kus asub puiduerialadele spetsialiseeruv kutsekool, olid HKHK-sse saabunud rahvusvaheliste suhete koordinaator ja inglise keele õpetaja Anne-Laure Fedou ning polsterdamise õpetaja Jean-Louis Perez ning HispaaniastCàceres’ist ehituserialade õpetajad Maria Angeles Dominguez Sánchez ja Maria Angeles Alonso Calvo. 

Read More

Derry-Londonderry

Esmaspäeval alustavad M-16 tüdrukud Kertu Pahkla ja Kaisa Ülejõe erialast praktikat PõhjaIirimaal, Derrys, mis kaardilt vaadates kannab sageli ka nime Londonderry. Tüdrukute praktikakohaks on Derry linnamüüriga ümbritsetud ajalooline linnasüda, tööpaigaks nelja tärni hotell Maldron ning elupaigaks päris iiri perekonna kodu, kus kuu aja jooksul kindlasti inglise keel ka paremini suhu saab. Derry asub küll Iirimaal, kuid kuulub hoopis Ühendkuningriikide koosseisu nagu kogu Põhja-Iirimaa oma keerulise ajalooga. Juba esimesel päeval tutvustas kohalik perekond tüdrukutele ka linna ajalugu ning viis jalutama linnamüürile, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja ning on üks terviklikumalt säilinud linnamüüre Euroopas. Linna jagab pooleks Foyle jõgi ning ühel pool jõge elab rohkem katoliiklik ja iirimeelne ning teisel pool protestantlik ja britimeelne rahvas ning üle jõe viib Rahu sild, mis ehitati 2011 aastal ning mis sümboliseerib lootust. Avastamist siin Derrys jätkub – ka Troonide mängu filmiti siin päris lähedal.

Mööblipealinnas Revelis

epp_klimenko_revel_hkhkMeie puu- ja käsitööõpetaja Epp Klimenko õppis 10 päeva uusi oskusi Prantsusmaal, Revelis, puidutöö kutsekoolis Lycee des Metiers D´art Du Bois Et De L´ameublement , kus saab õppida kõike, mida üldse puutööga seostada annab – puidunikerdamiskunsti, intarsiat, mööblivalmistamist, –restaureerimist, ja –polsterdamist ning ka tisleri– ja puusepatööd. Kõiki neid kauneid oskusi omandades pööratakse suurt tähelepanu ka kunstile ja ajaloole ning loomulikult praktilisele tööle, mis on ka Epu silmad särama pannud.

HKHK on tõeliselt õnnelik, et lõpuks ometi oleme leidnud koostööpartneri puiduerialadele, sest paraku ei õpetata puutööd sugugi mitte paljudes euroopa kutsekoolides. Revelis kestavad õpingud aastast kuni kolme aastani, kuid on võimalik õppida ka kauem, sest lõpetades ühe eriala asuvad paljud õpilased õppima järgmist ja tihti ka kolmandat ning lõpetavad tõelise puidukunstnikuna.

Epul oli võimalik osaleda erinevates tundides ning kõike oma kätega kaasa teha. Sellest kõigest kirjutab ta ka Epu Prantsusmaa blogis, kust leiate ka palju fotosid nii Epu enda kui prantsuse õpilaste kaunitest puutöödest.

Juba mais võõrustame Eestis ka kahte õpetajat Revelist ning pärast seda asuvad seal kuuajasele ettevõttepraktikale pehme mööbli valmistamise eriala kolm täiskasvanud õppijat.

Taanlased oskavad ka hooldekodus “hyggest” lugu pidada

taanis_praktikal_HT_hkhkEelmisel nädalal jõudsid tagasi Ene-Ly Jürgens ja Velve Tuuling,  hooldustöö teise kursuse täiskasvanud õppijad, kellel oli võimalus kuu aega Taanis praktiseerida ning omal nahal järgi proovida, kas see viimasel ajal palju räägitud taanlaste “hygge” ehk mõnusolemine on tunda ka hooldekodu keskkonnas.

Kui te arvate, et hooldekodus praktikal olles positiivseid elamusi ei saa, siis tasub teil lugeda Velve ja Ene-Ly taani praktika blogi “Taanis praktikal” ning te hakkate kohe teistmoodi arvama, sest blogis leidub tegelasi nagu heas muhedas raamatus ja päevad on täis erinevaid tegevusi, üritusi ja väljasõite. Ilmselt taanlased ikkagi teavad seda õnnevalemit, võibolla Velve ja Ene-Ly oskavad tagasitulles ka seda meile kõigile õpetada. Praktika fotosid saab vaadata SIIT.

Eestimaa ja Iirimaa on ikka väga sarnased

HKHK_Erasmus+_IirimaaSellel nädalal võõrustab HKHK kolleege Iirimaalt, Corkis asuvast  St John’s Central College’st  . Kooli asedirektor Redmond Jennings ja rahvusvahelise koostöö ja täiskasvanute õppe koordinaator Ger Brennan tutvusid põhjalikult kooliga, vahetasid mõtteid mitmete HKHK spetsialistidega ning leidsid, et Eesti ja Iirimaa hariduselu pole sugugi nii erinev. Ka Iirimaa koolis on palju täiskasvanud õppijaid, õhtuseid kursusi, õpilastele suunatud tugiteenuseid ja rahvusvahelist suhtlust. Kõige suuremaks erinevuseks on ettevõtetes toimuvate praktikate pikkus, mis Iirimaal on praegu veel väga lühike.

Täna tutvustas esimese kursuse bürootöö õpilane Kerstin Maipuu külalistele sellel nädalal HKHK-s toimuvat Bürootöö nädalat ning erinevaid põnevaid üritusi. Kõige lõpuks tehti ka bürootöö õpilaste poolt HKHK fotostuudios külalistega üks kaunis stuudiovõte.

Kuidas Iirimaal köögimööblit tehakse

Mööblirestaureerimise eriala on HKHK-s jätkuvalt populaarne ning täiskasvanud õppijatest puutööhuvilised on igal aastal olnud ka väga aktiivsed välispraktikale pürgijad. Soome ja Poola praktikakohtadele lisandus sellel aastal võimalus ka Iirimaal oma oskusi täiendada ning Anneli Jüristo ja Kristin Otti mööblirestaureerimise teiselt kursuselt sõitsidki aprilli alguses väiksesse Westporti linnakesse, et töötada kuu aega köögimööblifirmas Creative Wood kitchens.

Mööblirestaureerijad peavad omandama ka tislerioskused ja seetõttu on köögimööblit tootvas firmas palju uut, mida oma käega päris esmakordselt teha saab. Et õpitu ikka paremini meeles püsiks, peavad tüdrukud väga põhjalikku blogiKristin ja Anneli Iirimaal” – lugedes nende rikkaliku fotomaterjaliga töökirjeldusi võib peaaegu ise juba mõne mööblieseme valmis saada.

Nädalavahetused on samuti tegemisi täis ning tulevased Iirimaale minejad leiavad põnevaid kirjeldusi mägede vallutamisest, muuseumide külastustest, sõbralikest iirlastest ja väljasõitudest kauni loodusega Iirimaal.

anneli_kristin_iirimaa_HKHK

Croagh Patrick’u vallutamine

 

 

Prantsususe õpetaja HKHK köögis

prantsusmaa_hkhk_anthonyLa Roche sur Yon’i UFA Branly toitlustus- ja teeninduskooliga on HKHK koostööd teinud juba 2012-st aastast, mil kokaõpetaja Anthony Meziere esimest korda oma õpilaste tulevast praktikakohta, Fra Mare restorani,  käis üle vaatamas. Tundub nii, et see talvine külaskäik läks korda, sest pärast seda on kahe kooli vahel välja arenenud pidev ja kasvav koostöö. Igal aastal on HKHK kokaeriala õpilased saanud võimaluse praktiseerida Prantsusmaal ning meie oleme võõrustanud prantsuse õpilasi, kes kõik on töötanud Fra Mares ning võtnud osa ka meie erialatundidest.

Anthony Meziere on HKHK köögis workshop’i läbi viimas juba kolmandat korda ning täna õpitakse tegema erinevaid kastmeid. Lisaks meie teise kursuse kokkadele on õpipoisi seisusesse astunud ka mitme HKHK partnerettevõtte kokad ning Prantsusmaalt kaasa toodud kondipuljongist valmib kokku neli erinevat kastet.

Uusi oskusi omadavad ka HKHK kokaõpetajad Taavi Kuusik ja Tiina Sootalu. Õpetaja Tiina on prantsusmaa köögiga ka lähemalt tutvust teinud, sest aasta tagasi stažeeris ta partnerkooli restoranis kaks nädalalt ning sügisel on sama tee jalge all ka õpetaja Taavil.

Pikemalt saab sellest lugeda Lääne Elu artiklist.

Kalad ja kirikud

Marie_Malta_akvaarium_HKHKKuidas kalad ja kirikud HKHK-ga seotud on oskab kõige paremini rääkida HKHK loodusturismi korralduse eriala õpilane Marie Tõnts, kes Erasmus+ toel kuuks ajaks Malta Akvaariumisse tööle sõitis. Maltal on kirikuid sama palju kui aastas päevi ning kalu saab lähemalt uurida Malta akvaariumis, mis pakub ka põnevat haridusprogrammi nii kooliõpilastele kui turistidele ning lubab piiluda ka päris kinniste uste taha. Akvaariumis töötab rahvusvaheline seltskond mitmest eri maailmanurgast ning kõigest sellest ja paljust muustki võib täpsemalt lugeda Marie blogistKalad ja kirikud“. Lisaks sellel saab pilku heita ka haide hingeelule, sest Malta akvaariumis elab neid lausa viite sorti.

Maltal on HKHK õpilased ka varem praktikal käinud ning ühtekokku on seal viibinud 12 õpilast loodusturismi korralduse, majutusteeninduse ja ehitusviimistluse erialadelt. Juunis lisanduvad neile neli õpilast bürootöö– ja majutuseteeninduse erialalt.

Prantsusmaa poisid on Eestis palju õppinud

HKHK_praktikandid_prantsusmaaltSamal ajal kui HKHK kokapraktikandid harjutavad kätt Prantsusmaal, praktiseerivad ka Haapsalus kaks prantsusmaa poissi. Bryan Rivière ja Emeric Cesar La Roche sur Yon’ist, UFA Branly koolist, töötavad juba kolmandat nädalat Fra Mare restoranis ning täna võtsid nad osa ka HKHK kokandustunnist ning õppisid koos teise kursuse kokaõpilastega õpetaja Taavi Kuusiku käe all kalašnitslit valmistama. Eestis olles on poisid veel muudki huvitavad õppinud nagu näiteks seda, et eestlastele meeldib lilli kinkida ning et prantslasi peavad eesti inimesed väga suhtlevateks ja romantilisteks. Selliseid teadmisi said poisid osaledes Stephane Clavel’i, meie oma Haapsalu prantslase, prantsuse keele tunnis, kus teemaks oligi just see, mida eestlased prantslastest arvavad. Poisid on kenasti ära õppinud ka mõned eesti keelsed väljendid, sest prantsuse keelega igal pool Eestis veel hakkama ei saa. Fra Mares saab aga küll, sest poiste praktikajuhendajaks oli Fra Mares töötav prantslasest kokk, kes Eestis elanud juba mõnda aega.

HKHK esimesed välispraktikandid hooldustöö alal.

Teist nädalat praktiseerivad Haapsalu Rehabilitatsioonikeskuses hooldustöö eriala praktikandid Bríd Ní Ruanaidh ja Marie Corbett Iirimaalt, kes on tulnud meile HKHK partnerkoolist, Westporti Kolledžist. Täna käisid tüdrukud kohtumas HKHK hooldustöö eriala õppijatega ning rääkisid, kuidas Iirimaal hooldustöötajaid koolitatakse. Ka sealses kolledžis saavad seda eriala õppida täiskasvanud õppijad, kes veedavad koolis neli päeva nädalas ning saavad aastaga viienda taseme hooldustöötaja diplomi (EMT – Emergency Medical Technician), õppides lisaks ka parameediku assistendi oskusi. Fotol on iirimaa praktikandid koos erialaõpetaja Angela Horan’iga, kes külastas Haapsalut eelmisel nädalal. Iirimaa tüdrukutele Eestis meeldib, sest meil pidid olema ilusad ilmad, sõbralikud inimesed ja üldse väga ilus ning sellepärast ka, et ega nad Eestist varem suurt midagi ei teadnudki, aga nüüd tahaks lausa tagasi tulla.

Samal ajal praktiseerivad kaks HKHK hooldustöö eriala õpilast praegu Erasmus+ projekti raames Taanis , töötades väikeses vanadekodus ning peavad oma tööst ja tegemistest väga põhjalikku blogi.

Page 1 of 3

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén