Kui soovid ka välispraktikale kandideerida, siis vaata SIIA

I.P.S.S.A.R.T „G. Casini” on 700 õpilase ja 100 õpetajaga ametikool Loode-Itaalias Liguuria maakonnas. Koolis õpetatakse kokanduse, restorani- ja baariteeninduse erialasid ning hotellivaldkonna administreerimist ja juhtimist. Kutse omandatakse 3 aastaga, kuid paljud õpilased jätkavad oma haridusteed samas koolis ning saavad 2 lisa-aastaga kas turismi- või teenindusalase rakenduskõrghariduse.

Haapsalu KHK-ga on koostööd tehtud alates 2006 aastast. Meie kooli õpetajad külastasid esmakordselt La Spezia kooli 2008. aastal ning 2009 aastal viibisid seal esimest korda ka meie kooli praktikandid ning järgmised grupid 2012 ja 2014, 2016 ja 2017 aastal. Ühtkokku on Liguuri piirkonnas praktikat sooritanud kokku 30 HKHK õpilast nii koka- kui majutusteeninduse erialalt (teeninduspraktika).

Praktikaettevõteteks on väikesed ehedad itaalia rahvusköögil põhinevad restoranid asukohaga Tellaro rannakülas, mis pakuvad toitlustust põhiliselt just kohalikele elanikele, seega on õpilased alati saanud väga hea rahvusvahelise kogemuse kohaliku köögi- ja söögikultuuri osas.