2017/18 õppeaastal praktiseerisid Poolas, Wroclawis PKR eriala õpilased Argo Roos ja Ave Saks, kelle tegemistest saab lugeda nende blogist “Meie kuu Wroclawis“.

2018/19 aastal  saavad praktikale kandideeridaMR eriala õpilased.

AVIVA POLAND – VOCATIONAL TRAINING asub Poolas, Wroclawis, Varssavist 300 km kaugusel. Aviva korraldab õppereise ja õpilaste ja üliõpilaste tööpraktikat ning on töötanud erinevates rahvusvahelistes programmides nagu Leonardo da Vinci, Comenius, Grundtvig ja Erasmus+ ning vahendanud osalejatele praktikakohti peamistes Poola linnades.Keskusel on erinevaid koostöösidemeid rahvuskultuuri, puidu- ja restaureerimise ettevõtetega, samuti kutseõppeasutustega ning nende praktikabaasidega. Aviva arenduskeskusega on partnerlussuhted toiminud 2010. aastast, kui tekstiiliõpetajate lähetusprojetki raames käidi tutvumas Poola käsitööõppega. Kuna keskuse tegevusvaldkond on laiem, siis jätkasime koostööd õpilaste praktika alal ning 2012 aastal saatsime praktikale puit- ja kiviehitiste restauraatorid, tislerid ja viimistlejad, 2015, 2016 ja 2017 aastal mööbli- ning puit-ja kiviehitiste restauraatorid. Kokku on AVIVA kaudu HKHK-st Poolas praktiseerinud 14 õpilast. (2013 aastal lisaks veel 4 IT õpilast Bytowis, kutsehariduskeskuses).

2015 aasta mööblirestaureerimise eriala õpilased Tiina Elmi ja Mirjam Averin pidasid oma Poolas veedetud praktikaajast ka blogi – Mirjami ja Tiina seiklused Alam-Sileesia pealinnas Wroclawis,  mis tunnistati SA Archimedese poolt aasta parimaks kutsehariduse praktikablogiks.

Ka 2016 kevadel Poolas praktikal käinud mööblirestauraatorite Sirli Metsamäe ja Erika Kolgi praktikablogi Erika ja Sirli Poolas praktikal tunnistati auhinnalise koha vääriliseks.

2017 aastal käisid Poolas puit- ja kiviehitiste restauraatorid Relika Vaher ja Mari-Leen Tammela. Tüdrukud töötasid firmas Rafael Decoration, kus tegeleti kipsrosettide ja stukkdekoori restaureerimise, tootmise ja paigaldusega. Kõigist nende ettevõtmistest saab lugeda blogist Relika ja Mari-Leen Poolas praktikal.