ESCOLA PROFESSIONAL DO FUNDAO asub Portugalis ja on ca 500 õpilasele ametiõpet pakkuv kool Haapsalu sõpruslinnas Fundaos, paiknedes Portugali mägiseimas piirkonnas riigi keskosas. Kooli põhitegevuseks on kutseõpetuse andmine majutuse, toitlustamise, turismi, infotehnoloogia ja ehituse erialadel. Koolil on väga head kontaktid mitmete restoranide ja hotellidega, kes on kooli pikemaajalised koostööpartnerid ning kelle juures on võimalik praktiseerida ka eesti noortel. Koostöö Fundao ametikooliga on kestnud 2006. aastast ning mõlema kooli töötajad on tutvunud partenrkooli tööga.

Õpilaste praktika Fundaos toimus esmakordselt 2010. aastal ning oli väga edukas. 2012 novembris võtsime ka ise esmakordselt vastu Fundao kooli kokaeriala praktikante ning samal aastal külastasid meid Fundao kooli projektijuht ja õpetajad. Praktikante võtsime vastu ka 2013 ja 2015 ja 2016 aastal ning koostöö jätkub mõlemapoolselt.

2013 ja 2018 aastal võtsid Fundaos praktiseerinud õpilased praktika käigus osa ka koolis toimuvast iga-aastasest rahvusvahelisest noorkokkade festivalist “Cherry Festival”, kus kõikides valmistatud toitudes kasutati kirsse, mis saavad valmis just maikuu lõpus. 2014 ja 2015 aastal saatsime Fundaosse praktikale ehituseriala õpilasi, kes töötasid kohalikus ehitusfirmas ning said palju uusi erialaseid kogemusi. 2016 ja 2017 aastal jätkasime koka-ja teeninduserialadega. Koka- ja teeninduspraktika ettevõteteks on olnud portugali rahvusköögil põhinevad restoranid, mis pakuvad toitlustust enamsti just kohalikele elanikele, seega on õpilased alati saanud väga hea rahvusvahelise kogemuse eheda kohaliku köögi- ja söögikultuuri osas.

Kokku on Portugalis praktiseerinud 29 õpilast, neist 4 ehituserialalt, ülejäänud koka- ja majutusteeninduse erialalt (teeninduspraktika).