Prantsusmaa kaks partnerkooli asuvad La Roche sur Yon’is (UFA Branly – toitlustus, teenindus) ja Revelis ( Lycée Des Métiers D´Arts – puutöö)

Prantsusmaa UFA Branly toitlustus- ja teeninduskool kuulub kutseõppeasutuse Centre de Formation d’Apprentis de l’Education Nationale Vendée (CFA E.N. 85) koosseisu. Koolis õpib 700 õpilast neist 200 omandavad toitlustusalast kutseharidust (kokad ja restoraniteenindajad).Kool asub Atlandi ookeani ääres La Roche sur Yon’is, Vendée piirkonnas ning teeb koostööd piirkonna parimate restoranidega, kus koos kohalisek õpilastega saavad praktiseerida ka HKHK kokaeriade õpilased.

Koolis toimub õppetöö erineva pikkusega tasemeõppes, mille jooksul õpilased õpivad nii üldharidus- kui erialaaineid ning sooritavad ettevõtepraktikaid. Koolil on hea koostöö mitmete rahvusrestoranidega, gourmet restoranidega ning samuti rahvusvahelistesse kettidesse kuuluvate restoranidega (Sodexo, Accor, etc).

HKHK ja UFA Branly teevad koostööd juba 2011 aastast, praktikante oleme vahetanud mõlemapoolselt. Järgmised prantsusmaa praktikandid on Haapsallu tulemas 2017 aasta sügisel.

Partnerkooli kokaeriala õpetaja Anthony Meziere on meie koolis läbi viinud kaks erialast workshop’i ning huvi prantsusmaa restoranides praktiseerida on olnud väga suur, sest praktikakohad on olnud põnevad. Enne praktikat toimuvad praktikantidele ka prantsuse keele kursused, et end prantsuskeelses keskkonnas veidi paremini tunda ning juba enne minekut prantslaste hingeeluga  tutvust teha.

Ühtkokku on Prantsusmaal praktiseerimas käinud 24 õpilast ning järgneva kahe õppeasta jooksul saab selle võimaluse veel 6 koka-eriala õpilast. Praktikakohtadeks on La Roche sur Yon’is ja selle ümbruses olevad kohalikud restoranid.

Prantsusmaa praktikalood  – 2014, 2015, 2016, 2017

Monika BLOGITrühvleid sigadele“, 2014