Hoidiste valmistamise tehnoloogia

Koolitaja Kaire Raba

Registreerin koolitusele

KOOLITUSGRUPP ON KOMPLEKTEERITUD

Koolituse maht: 40 akadeemilist tundi

Õppekavarühm: kokandus

Koolituse läbiviimise koht: Ehitajate tee 3, Uuemõisa. Õppeköök 123. Köögis on kõik õppeks vajalikud vahendid. Õppe aguses saavad õppijad täpsed juhised (kohustuslikud on vahetusjalatsid).

Koolituse läbiviimise aeg: 03.09 – 26.09.19 (T, K), kell 17:00 – 21:00

Koolitaja on Kaire Raba. Koolitaja on lõpetanud  (1995) toitlustusettevõtte juhtimise ja töökorraldamise erialal ning  keemiateaduskonna insener-tehnoloog toitlustusvaldkonnas. Ta on Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu koolitus-  hindamiskomisjonide liige (2010). Restoran Grand Holm Marina projektijuht- restorani käivitaja. Koolitus- ja konsultatsioonifirma KR Food Consult OÜ juht.

Sihtrühm: Läänemaa marja-, puuvilja ja köögivilja kasvatajaid, kellel on huvi oma aiasaaduseid hoidistada, hoidistena müüa. Huvilised, kes näevad marja kasvatamises ja hoidiste valmistamises ettevõtluse võimalust.

Eesmärk ja õpiväljundid:
Koolituse lõpuks õppija

  • Valmistab juhendamisel kvaliteedi ja toiduhügieeni nõuetele vastavaid marja-, puu- ja köögiviljahoidiseid, kasutades erinevaid valmistusviise.
  • Valmistab hoidised ette säilitamiseks ning oskab valida erinevate säilitusviiside vahel.

Kursuse teemad on täpsemalt õppekavas

  • Hoidistamiseks sobiliku tooraine valik. Erinevad valmistusviisid. Säilitusviisid ja tingimused. Säilitusnõude ettevalmistamine ja erinevate valmistamisviiside kasutamine, pakendamine. Märgistamise ja pakendamise nõuded.
  • Hoidiste valmistamine: soolased (marineerimine, hapendamine, kiirmarinaadid, soolamine) ja magusad (keedised, tšatni, marmelaadid, keedised, kompotid).

Grupi suurus: 12 inimest

Koolitusel osalemiseks on vaja registreeruda läbi kodulehe. Registreerumisel palume tutvuda HKHK täiskasvanute koolituskursuste korraldamise eeskirjagaTasuta kursustele saamiseks tuleb täita elektrooniline registreerimisvorm õppeinfosüsteemis, kus saab kirjeldada koolitusvajadust ja motivatsiooni. Programmi sihtgrupiks on erialase hariduseta ja keskhariduseta täiskasvanud ning tööealine elanikkond (vanuses 50+). Õppele ei saa me võtta tasemeõppes õppijaid. Kui Te olete registreerunud, siis palun arvestage, et kuna soovijaid on tavaliselt rohkem kui õppegrupis kohti, siis registreerumisega ei ole Te automaatselt õppegruppi arvatud. Õppekohtadele põhiliseks valikukriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine ning põhjendus. Teiega võetakse ühendust.

Kursuse on tellinud Haridus- ja Teadusministeerium, kursuse toimumist finantseeritakse Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine“.

Registreerin koolitusele

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram