Hoidiste valmistamise tehnoloogia

Koolitaja Kaire Raba

Registreerin koolitusele

KOOLITUSGRUPP ON KOMPLEKTEERITUD

Koolituse maht: 40 akadeemilist tundi

Õppekavarühm: kokandus

Koolituse läbiviimise koht: Kärdla põhikool,  Hiiumaa (õppeköök)

Koolituse läbiviimise aeg: 12. 10 ja 17.10, 19.10 al kl 15. 00 ja 30.10 ja 03.11 al kl 12.
06.11 kell 15:00

Koolitaja on Kaire Raba. Kaire on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikool (1995) toitlustusettevõtte juhtimise ja töökorraldamise ja on keemiateaduskonna lõpetanud insener-tehnoloog toitlustusvaldkonnas. Ta on Eesti Hotellide – ja     Restoranide liidu  koolitus-  hindamiskomisjonide liige (2010). Black Garlik OÜ, Restoran Grand Holm Marina.

Sihtrühm: Hiiumaa marja-, puuvilja ja köögivilja kasvatajaid, kellel on huvi oma aiasaaduseid hoidistada, hoidistena müüa. Huvilised, kes näevad marja kasvatamises ja hoidiste valmistamises ettevõtluse võimalust.

Eesmärk ja õpiväljundid:
Koolituse lõpuks õppija

  • valmistab juhendamisel kvaliteedi ja toiduhügieeni nõuetele vastavaid marja-, puu- ja köögiviljahoidiseid, kasutades erinevaid valmistusviise.
  • valmistab hoidised ette säilitamiseks ning oskab valida erinevate säilitusviiside vahel.

Kursuse teemad (täpsemalt õppekavas):

  • Hoidistamiseks sobiliku tooraine valik.
  • Erinevad valmistusviisid.
  • Säilitusviisid
  • Säilitustingimused
  • Märgistamise ja pakendamise nõuded
  • Soolased (marineerimine, hapendamine, kiirmarinaadid, soolamine)
  • Magusad (keedised, tšatni, marmelaadid, keedised, kompotid)

Grupi suurus: 12 inimest

Õppekava

Koolitusel osalemiseks on vaja registreeruda läbi kodulehe. Registreerumisel palume tutvuda HKHK täiskasvanute koolituskursuste korraldamise eeskirjagaTasuta kursustele saamiseks tuleb täita elektrooniline registreerimisvorm õppeinfosüsteemis, kus saab kirjeldada koolitusvajadust ja motivatsiooni. Programmi sihtgrupiks on erialase hariduseta ja keskhariduseta täiskasvanud ning tööealine elanikkond (vanuses 50+). Õppele ei saa me võtta tasemeõppes õppijaid! Kui Te olete registreerunud, siis palun arvestage, et kuna soovijaid on tavaliselt rohkem kui õppegrupis kohti, siis registreerumisega ei ole Te automaatselt õppegruppi arvatud. Õppekohtadele põhiliseks valikukriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine ning põhjendus. Teiega võetakse ühendust.

Kursuse on tellinud Haridus- ja Teadusministeerium, kursuse toimumist finantseeritakse Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine“.

Registreerin koolitusele

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram