IT õpilased ehitasid nutika inseneeria õpitoas roboteid

HKHK IT õpilased InnokasHKHK IT-süsteemide nooremspetsialisti eriala II kursuse õpilased osalesid 18. oktoobril Code Weeki raames nutika inseneeria õpitoas, mille viis läbi innovatsioonikeskus Innokas. Õpitoas tegime tutvust robootikaga ja ehitasime valmis nutika linnaku

Innokas võeti meid väga sõbralikult vastu. Keskuse töötajad rääkisid meile sissejuhatuseks, millega Innokas tegeleb ja kuidas seal asjad käivad.

Seejärel saime ülesandeks luua kogu klassi koostöös terviklik linnak ja meid jagati neljaks grupiks. Iga grupp ehitas Lego-sarnastest ehitusklotsidest valmis ühe osa linnakust, mis pandi lõpuks kokku teiste gruppide töödega. Meie otsustasime ehitada liikuvad robotid, mis oleksid ka ühiskonnale kasulikud. Näiteks ehitasime me ratastel liikuva tuulegeneraatori. Teine grupp aga tegi valmis liikuva maja.

Kui kõik olid oma suurepärased robotid valmis saanud, korraldasime seadmete võidusõidu, et näha, kelle oma on kõige kiirem ja kelle oma kõige aeglasem.

Kõigi õpilaste meelest oli robotide ehitamine väga lõbus. Asja tegi veelgi huvitavamaks see, et ehitustükid sarnanesid Lego osadele. Samuti pakkus õpituba toredat vaheldust arvuti taga töötamisele –  sai maha istuda ja oma kätega midagi uut proovida.

Kert Alfjorov
IT-süsteemide nooremspetsialist