Jalgade ja käte hooldus eakale ja puudega abivajajale

KOOLITUSGRUPP ON KOMPLEKTEERITUD

Koolituse maht: 65 akadeemilist tundi (15 õppetundi auditoorset töö ja 50 akad tundi praktilist õpet)

Õppekavarühm: eakate ja puudega täiskasvanute hooldamine

Koolituse läbiviimise koht: Ehitajate tee 3, Uuemõisa. Hooldustöö klass (hostel, 024)

Koolituse läbiviimise aeg: 17. märts – 9. juuni (R), kell 8:30 – 12:30. Üks õppepäev on 5 akad tundi pikk. Kokku on 13 koolituspäeva.

Koolitaja on Merle Murik. Merle on lõpetanud Eesti Rahvusvaheline Iluteeninduse Erakool kosmeetiku eriala (2013). Ta on valdkonna koolitaja (Iluteeninduse koolitus OÜ- iluteenuste koolitaja „Kochi Iluait”, al 2013) ja Marave OÜ „Salong Boutique” kosmeetik. Lisaks on läbitud mitmed erialased täienduskoolitused: Anne Marie Börlind Natural Spa näo- ja kehahooldus toodete teooria ja praktika koolitus Saksamaal. „Mina ja meeskond” koolitus- ja treeningprogramm, OÜ SLG Thomas International – Baltics jms.

Sihtrühm: tervisehoiu-, hoolekande- ning avahooldusasutuste hooldustöötajad, koduhooldajad, eaka või puudega inimese tugiisikud, kel puudub vastav oskus või kes soovivad oma oskusi selles valdkonnas täiendada.

Eesmärk ja õpiväljundid:
Koolituse lõppuks õppija

• Mõistab erinevaid nahalööbeelemente ja nahahaiguste olemust ning hoolduse põhimõtteid erinevate nahahaiguste korral, tegutsedes ennast säästvalt.
  • Teeb ennast säästvalt eakale või puudega inimesele hooldusprotseduuri (maniküüri ja pediküüri), valides õige hoolduse ja hooldustoote.

Kursuse teemad (täpsemalt õppekavas):

• Nahahaigused ja ohtlikkus (15 teoreetilist tundi)
  • Maniküür: kätehooldus (25 praktilist tundi)
  • Pediküür: jalgade hooldus (25 praktilist tundi)

Grupi suurus: 12 inimest