Ka uuel kooliaastal Euroopasse praktikale

HKHK_Erasmus_praktikaHKHK-s on heaks traditsiooniks teha palju rahvusvahelist koostööd. Sellist aega, kus kool ei osaleks mõnes rahvusvahelises projektis enam polegi ning koostööpartnereid leidub pea kõigis euroopa riikides. Seega võime uhkelt öelda, et meie tublimad õpilased saavad lisaks valitud erialale ka võimaluse sooritada osa praktikast välisettevõtetes või lüüa kaasa mõnes teises rahvusvahelises projektipõhises koostöövormis.

Selle kooliaastaga sai otsa kaheaastane Erasmus+ projekt „Uued oskused – uued võimalused“, mis viis välisriikidesse praktiseerima 108 õppurit. Euroopa riikidesse praktikale saavad minna nii põhikoolijärgsete kui ka täiskasvanute erialade õpilased, lihtsalt õppimistahe peab olema suur ja soov ennast uues olukorras proovile panna tõsine. Praktika Euroopas kestab tavaliselt 30 päeva ning nõuab osalejalt iseseisvust ja kohusetunnet, samas annab vastu kuhjaga põnevaid kogemusi, uusi sõpru ja oskusi iseseisvaks tööeluks.

Juba on alanud ka uus Erasmus+ projekt „Head oskused annavad ameti“, mis viib järgmise kahe aasta jooksul välisriikidesse praktiseerima sama palju õpilasi. Esimesed praktikandid loodusgiidi erialalt lendavad Iirimaale juba sellel nädalavahetusel ning nii jätkub see terve kooliaasta vältel. Seekord on meie koostööpartneriteks koolid ja ettevõtted Iirimaalt, Prantsusmaalt, Itaaliast, Hispaaniast, Soomest, Taanist, Inglismaalt, Maltalt ja nii mõnestki muust riigist.

Lisaks õpilastele täiendavad ennast euroopa kutseharidusasutustes ka HKHK õpetajad, sest kuidas siis muidu olla kursis uue ja põnevaga, mida noortele edasi anda. Järgmise kahe aasta vältel saavad seda teha 42 töötajat, kellest 10 stažeerivad oma erialal lausa kaks nädalalt.

Uusi kogemusi oleme hoolega kogunud, säilitanud ja teistega jaganud, sest tegelikult on need väga põnevad ja alati isemoodi. Selle jaoks on HKHK-s sisse seatud rahvusvahelise töö koduleht, mis koondab endas kogu info meie õpilaste, õpetajate ja külaliste tegemistest. Kõige huvitavam lugemisvara, mida sealt leiab, on õpilaste ja õpetajate välispraktikatel peetud blogid, mis on täis ehedaid elamusi otse sündmuskohalt. Neist saab elava ettekujutuse nii erialast, töörõõmust kui ka välisriigist, kus praktikat sooritatakse.