Kaasaegne eesti köök – trendid, suunad, võimalused

Koolitaja Tiina Sootalu

Registreerin koolitusele

KOOLITUSGRUPP ON KOMPLEKTEERITUD

Koolituse maht: 26 akadeemilist tundi

Õppekavarühm: kokandus

Koolituse läbiviimise koht: Ehitajate tee 3, Uuemõisa. Õppeköök 123. Köögis on olemas kõik õppeks vajalikud vahendid. Õppeköögis on vahetusjalatsid kohustuslikud.

Koolituse läbiviimise aeg: 17. november kuni 10. detsember (17., 19, 26. ja 30. november ning 10. detsember), enamasti kell 17:00-21:00, viimasel korral 17:00-21.30.

Koolitaja on Tiina Sootalu. Tiina on HKHK kokanduse kutseõpetaja, ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli kutsepedagoogika eriala ja töötab kutseõpetaja HKHK-s alates 2005. aastast. Ta on kutsekvalifikatsiooni eksamikomisjoni liige alates 2009. aastast. Tiinal on kokk tase 4 kutsekvalifikatsioon.

Sihtrühm:

• toitlustusteenust pakkuva ettevõtte töötajatele toiduvalmistamise alaseks enesetäienduseks.
  • õppijad, kes vajavad konkurentsivõime kasvatamiseks täienduskoolitust (erialase hariduseta tööealine elanik või vanuses 50+)

Õppe alustamise nõuded: soovitav on seos toitlustusvaldkonnaga.

Eesmärk ja õpiväljundid:
Koolituse lõpuks õppija

• tunneb hetkel Eestis valitsevaid toidutrende ja suundi
  • valmistab värskest toorainest toite uudseid tehnoloogiad kasutades
  • kasutab kaasaegseid köögiseadmeid ja vahendeid

Kursuse teemad on täpsemalt õppekavas

• Toitlustuse hetketrendide ning uudsete seadmete, vahendite ja tehnoloogiate tutvustamine.
  • Eelroogade ja tänava nn näputoitude praktiline valmistamine kasutades uudseid seadmeid ja tehnoloogiaid.
  • Liha, kala, köögiviljade ja puuviljade madaltemperatuuril ja vaakumis valmistamine. Selleks Combi ahju ja souse vide seadme kasutamine.
  • Pacojeti, termomiksri, suitsumasina kasutamine toiduvalmistamisel.

Grupi suurus: 12 inimest

Koolitusel osalemiseks on vaja registreeruda läbi kodulehe. Registreerumisel palume tutvuda HKHK täiskasvanute koolituskursuste korraldamise eeskirjaga. Tasuta kursustele saamiseks tuleb täita elektrooniline registreerimisvorm õppeinfosüsteemis, kus saab kirjeldada koolitusvajadust ja motivatsiooni. Kui Te olete registreerunud, siis palun arvestage, et kuna soovijaid on tavaliselt rohkem kui õppegrupis kohti, siis registreerumisega ei ole Te automaatselt õppegruppi arvatud. Õppekohtadele põhiliseks valikukriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine ning põhjendus. Teiega võetakse ühendust. Kursuse toimumist finantseeritakse Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine“.

Registreerin koolitusele