Kangakudumise õpetaja avas Tallinnas näituse

26. märtsist 15. aprillini on Eesti Käsitöö Majas rahvakunstigaleriis Tallinnas avatud HKHK tekstiilkäsitöö eriala kangakudumise õpetaja Hille Ahun-Vaarpuu ja tema õpilaste rühmituse “Kuldkudujad” näitus “Kuldaväärt”. Välja on pandud telgedel kootud sallid, kotid ja muud tarbeesemed.

Kuldkudujate rühmitus on saanud alguse õpetaja Hille Ahun-Vaarpuu algajate kangakudumiskursusest Tallinna Rahvaülikoolis aastal 2009.
Alustati traditsiooniliste kangakudumisoskuste omandamisest, 10 aasta jooksul on jõutud inspiratsioonirikaste modernsete töödeni. On kootud nii rahvuslikke esemeid kui edasiarendusi 21. sajandi võtmes. Inspiratsiooni on saadud maailmakuulsatelt kunstnikelt nagu Victor Vasarerylt ja Coco Chanelilt. Suureks inspiratsiooniallikaks on tekstiilikunstnik-leiutaja Kadi Pajupuu oma uudsete sugade RailReedi ja sammuva soaga.

Kuldklubi rühmitusse kuuluvad väga erinevate erialade inimesed, keda ühendab huvi kangakudumise ja tekstiilikunsti vastu.

2017 toimus Kopli Ametikoolis Kangakudujate infopäev, mille raames toimus esimene Kuldklubi rühmituse näitus.