Karl-Kevin Miinpuu sai Worldskills 2019 meisterlikkuse medali

Fotol vasakult õpetaja Kersti Õim, võistleja Karl-Kevin Miinpuu ja ekspert Tiiu Parm

Haapsalu Kutsehariduskeskuse koka eriala 3. kursuse õpilane Karl-Kevin Miinpuu saavutas 22.-27. augustini Venemaal Kaasanis toimunud kutsemeisterlikkuse maailmameistrivõistlustel Worldskills 2019 13. koha restoraniteeninduses ning 714 punktiga meisterlikkuse medali. Olles ise alles 18-aastane, võistles Karl-Kevin edukalt 33 riigi parimate teenindajatega kogu maailmast ja näitas meisterlikkust üles erinevates võistlusmoodulites. Noormeest valmistasid maailmameistrivõistlusteks ette HKHK teenekas teenindusõpetaja Kersti Õim ja Eesti meeskonna restoraniteeninduse ekspert Tiiu Parm.

Võistlus koosnes erinevatest osadest, mis olid jagatud 4 võistluspäeva peale. Meisterlikkust tuli näidata erinevate peolaudade katmises, klientide teenindamises ja nendega suhtlemises, kokteilide, kohvijookide ja kohvi valmistamises ning serveerimises, salvrättide voltimises, liha ja puuviljade flambeerimises, veini dekateerimises ning paljus muus. Iga võistlust hindas rahvusvaheline žürii, kes jälgis ülima täpsusega iga pisidetaili teeninduses.

Võistlused toimuseid Kaasani lennujaama lähedal asuvates uutes näitusepaviljonides Kazan Expo ning võistluste ava- ja lõputseremoonia jalgpallivõistlusteks mõeldud Kazan Arenal, mis mahutab üle 40000 pealtvaataja. Suurejoonelist võistluste avapidu külastas ka Venemaa peaminister Dmitri Medvedev ning lõputseremoonial võttis sõna president Vladimir Putin.

Esindatud oli rohkem kui 60 riigi esindajad ja toimus 56 erinevat võistlust. Eesti osales 12 võistlusalal: florist, ehitusviimistleja, plaatija, kokk, restoraniteenindaja, graafiline disainer, IT süsteemi spetsialist, maastikuehitaja (2-liikmeline meeskond), vastuvõtu administraator, müürsepp, trükkal, keevitaja.

Järgmine Worldsklills 2021 toimub kahe aasta pärast Hiinas Shanghais.

Fotogalerii HKHK Facebooki lehel.

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram