Keeleõpetajast vastuvõtutöö administraatoriks

Minu stažeerimine Tallinnas Tallink SPA ja Conference Hotellis vastuvõtutöö administraatorina kestis 10 aprillikuu päeva. Ettevõtte valisin lähtudes soovist stažeerida rahvusvahelises ettevõttes, et muuta enda poolt antav inglise keele õpe majutusteeninduse eriala õpilastele rohkem tööturu nõuetele vastavaks.

Minu tööülesanneteks said külaliste sisse- ja väljaregistreerimine, nende abistamine, vajadusel ka linna ning hotelli tutvustamine ja seda nii päevastes kui öistes vahetustes. Omal soovil käisin abistamas ka hommikusöögi administraatorit. Tutvusin SPA administraatori ja uksehoidja-pakikandja tööga ning leidsin endale tegevust majapidamise osakonnas majaperenaise juures.

Külastasin ka kõiki teisi Tallinki hotelle Eestis: Tallink City Hotelli kesklinnas, Tallink Express Hotelli, mis on Conference hotelliga kõrvuti ja omavahel kokkuehitatud, ning Pirita SPA Hotelli. Selleks et saada terviklik ülevaade ühele ettevõttele kuuluvatest majutusasutustest, jäi mul veel külastamata ainult Tallinki hotell Riias. Tahtsin väga näha ka tööd Tallinki laevadel, kuna HKHK õpilased käivad seal nii praktikal kui ka suvel tööl, kuid kahjuks see sel korral ei õnnestunud.

Lisaks nähtule ja tehtule sain hotellist kaasa hulgaliselt näitmaterjale, mida oma tundides kasutada: näiteks töötajate jaoks koostatud sõnastikud, erinevad blanketid, materjalid hotelli kohta, mis jäetakse külastajatele tubadesse, menüüd, fotod, kuidas toateenindaja peab asjad tuba koristades asetama, ja palju muudki kasulikku, mille põhjal uusi e-õppematerjale luua.

Minu stažeerimise ajal juhtus nii mõndagi põnevat. Selgus, et antud hotellis peatuvad selle hooaja telesaate “Eesti otsib superstaari” finalistid. Jäin ka filmilindile, kui Jaagupil hotellis külalised käisid. Olin siis administraator.  Saadet võis TV3-s näha 15. aprilli õhtul. Tore kogemus oli ka teenindada oma kolleegi HKHKst, kes tuli TÕN-konverentsile. Sain talle näidata oma oskusi külastajate sisse- ja väljaregistreerimisel. Ta oli väga üllatunud mind vastuvõtu laua taga töötamas nähes. Arvan, et see oli meile mõlemale huvitav kohtumine.

Olen väga õnnelik, et mul avanes võimalus käia ennast täiendamas Innove ja EL Sotsiaalfondi toetatud projekti „Haapsalu Kutsehariduskeskuse praktikasüsteemi arendamine“ raames.

Liis Rüü

HKHK inglise keele õpetaja