Kiviehitiste restauraator – uus ehituseriala HKHK-s

kiviehitisedSel sügisel avatakse Haapsalu Kutsehariduskeskuses uus eriala ehitusvaldkonnas – kiviehitiste restauraator. Õppetöö toimub tsükliõppes nädalalõppudel üle nädala neljapäevast laupäevani, kestab 1 aasta ja on õppijale tasuta. Viienda taseme õppekavale õppima asumise eelduseks on eelnev ehitusalane haridus või töökogemus ehitusvaldkonnas.

Õppetöö käigus õpitakse restaureerimise aluseid, kiviehitiste restaureerimist, stukkdekoori ja karniisitöid, traditsioonilisi käsitööriistu, ökoloogilisi ehitustehnoloogiaid, müüritud tulekollete parandamist ja dekoratiivviimistlust.

Palju praktilist õpet toimub restaureeritavas Haapsalu Piiskopilinnuses, kus teostavad töid ja juhendavad praktikat AS Restor restauraatorid. Õppetöösse on kaasatud ka piiskopilinnuse direktor Kaire Tooming, kes õpetab arhitektuuri ajalugu  ja restaureerimistööde dokumenteerimist.

Kiviehitiste restaureerimise õppekava on juba teine uus eriala sel aastal ehitusvaldkonnas. Märtsis alustas esmakordselt Eestis 1-aastane kaldkatuseehitajate õpperühm, kellest mitmed õppijad jätkavad õpinguid HKHK-s ehitusplekksepa erialal. Mitmekülgsed oskused ning kutsetunnistused avardavad ehitajate töövõimalusi ehitusturul.

Põhikooli järgselt on Haapsalu Kutsehariduskeskuses võimalus õppida kahel ehituserialal. Ehitusviimistluse eriala sobib hästi nii poistele kui tüdrukutele. Sel aastal Noor Meister kutsemeistrivõistlustel plaatimises ja ehitusviimistluses olid edukad just selle eriala tütarlapsedCarolina Kuris 3. koht ehitusviimistluses ja Loree Roots 4. koht plaatimises. Õppetöö käigus õpitakse pahteldamist, tapetseerimist, maalritöid ja palju muidki oskusi, mida sisekujunduse elluviimisel saab rakendada.

Üldehituse eriala sobib hästi noormeestele, kes tahavad selgeks õppida maja ehitamise vundamendist katuseni. Betoneerimine, müüriladumine, krohvimine, puusepatööd – need on oskused, mis  HKHK avaras ehitusmajas selgeks õpitakse. Õppelaboris ehitatakse õppetöö käigus valmis puitkarkassmaja, kus õpitakse ja harjutatakse erinevaid tööetappe.

Vastuvõtt ehituserialadele on juba alanud. Vastuvõtukomisjonid toimuvad 27. juunil ja 17. augustil.

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram