Kokaõpilased valmistasid Gurmeeturul külastajatele suupisteid

Foto: Merilin Kaustel-Lehemets

Laupäeval, 5. septembril peeti Haapsalu vanalinnas Läänemaa maitsete aasta raames Gurmeeturg, kus oli väljas ka HKHK esindus, kuhu kuulusid koka eriala kutseõpetaja Taavi Kuusik koos kokaõpilastega nii noorte kui täiskasvanute õpperühmadest.

Nad valmistasid koos tippkokk Joel Ostratiga tema koostatud retseptide järgi mitmeid soolaseid suupisteid – valmisid herne püreesupp suitsukalaga, mahlane šašlõkk ning karask pestoga, mida kõik soovijad ka maitsta said.

Õpetaja Taavi Kuusiku sõnul said õpilased roogade valmistamisega hästi hakkama ning juhendamist vajasid nad vähe. Ta lisas, et tegevus sundis õpilasi ise lahendusi leidma, millega nad hästi toime tulid. Õpilastele meeldis selline toidutegemise formaat, kus süüa tehti õues, avalikult rahva ees, toimetades Joel Ostrati näpunäidete järgi.

Vaata fotosid üritusest, mis jäädvustatud läbi Merilin Kaustel-Lehemetsa kaamerasilma