Koome pitsilise kleidi

Õppekavarühm: tarbekunst ja oskuskäsitöö

Koolituse maht: 32 akadeemilist tundi

Koolituse läbiviimise koht: Ehitajate tee 3, Uuemõisa, HKHK käsitööklass 216

Koolituse läbiviimise aeg: 15. september kuni 30.aprill 2019 (lõpetamise aeg lepitakse kokku). Koolituse käigus on 4 õppepäeva ning vahepeal on aeg kleidikudumiseks. Esimene kokkusaamine toimub 15. september ja 16. september (laupäev ja pühapäev, kell 10:00-16:00). Edasised kokkusaamised lepitakse kokku. Viimane kokkusaamine on 31. märtsil, pühapäeval, kell 10:30

Koolitaja on Siiri ReimannSiiri  on raamatute „Haapsalu sall”, „Haapsalu rätt”,”Koome haapsalu salli” põhiautor ning kudumisraamatu „Eesti silmuskudumine 1. Tavad ja tehnikad”  üks autoritest. Igapäevaselt töötab Haapsalu Põhikoolis ja HKHK käsitööõpetaja-metoodikuna.

Sihtrühm: ettevõtlusega tegelevad käsitöömeistrid, väikeetevõtjad, aga ka alustvad käsitöölised, kes soovivad arendada piirkonnale iseloomulikke käsitööoskuseid või (kasutada haapsalu salli/räti motiive oma toodete arendamisel.)

Väljundid:
Koolituse lõpuks õppija

• koob kleidi, kasutades õigeid töövõtteid
  • viimistleb toote vastavalt kasutatud materjalile

Teemad:

Tutvume Haapsalus nii populaarsete pitsiliste kleitidega – nende tegumoe, sobivate koekirjade ja materjalidega. Koos valime lõiked ja koekirja ning teeme vajadusel koekirjades kohandusi. Teeme kõik ettevalmistused kleidi alustamiseks, koome valmiva kleidi tööproovid ning alustame kleidi kudumist. Lisaks õpime tehnilisi võtteid, mida on vaja kleidi kudumisel ja viimistlemisel. Õmbleme kokku kleidi. Nõuanded aluskleidi õmblemiseks. Koolituse lõpuks valmib pitsiline kleit.

• Moejoonised. Koekirja valik ja tööproovi tegemine (8 tundi).
  • Kleidile vajalike silmuste arvutamine, kleidi alustamine (8 at tundi).
  • Kleidi ülaosa lõige, silmuste arvutamine. Kudumine ja viimistlemine (8 at tundi).
  • Kleidi õmblemine. Nõuandeid aluskleidi valikul (8 at tundi).
  • Töövahendid ja lõng tuleb kursusel osalejal ise kaasa võtta (täpsemalt peale registreerumist)

Grupi suurus: 8 – 10 inimest

Maksumus: 145 eurot

Info ja registreerimine: koolitusjuht Ingrit Kera, koolitused@hkhk.edu.ee Telefon: 6661745

Koolitusele registreerimiseks on vaja registreeruda läbi kodulehe ning tutvuda kursuste korraldamise korraga.

Registreerin koolitusele