Kuidas koostada ja kujundada head infograafikat

Koolitaja Agur Paesüld
Koolitaja Agur Paesüld

Registreerin koolitusele

Õppekavarühm: arvutikasutus

Koolituse maht: 12 akadeemilist tundi

Koolituse läbiviimise koht: Ehitajate tee 3, Uuemõisa, Haapsalu. Koolitus toimub kooli arvutiklassis, kus on olemas kõik õppeks vajalikud programmid ja vahendid.

Koolituse läbiviimise aeg: 12. märts, 9. aprill ja 16.aprill (3 õppepäeva, 4 akad tundi korraga). Õpe toimub neljapäeviti, kell 17:15- 20:15.

Koolitaja on Agur PaesüldKoolitajal on bakalaureuse kraad kartograafias ja geoinformaatikas (Geograafia Instituut, Tartu Ülikool. 2007) ning ta on kaitsnud lõputöö teemal: “Kartograafiliste kujutusviiside võimalikud innovatsioonid ajalehekaartide näitel”. Ta on ettevõtja alates 2008. aastast, vabakutseline infograafika disainer ja toimetaja, kaartide koostaja ja kujundaja, video- ja fotograaf. Aguril on rikkalik töökogemus infograafiliste artiklite autorina ja kujundajana, töötades Eestimaa Looduse Fondis ning AS Äripäev. Agur Paesüld on omandanud mitmekülgseid kogemusi ka kartograafia ning geoinfosüsteemide vallas, töötades AS Regios ja Eesti Maa-ametis ning osaledes erinevates ruumiandmeprojektides EOMapi ning Eesti Geoloogiakeskuse teenistuses jms. Ta on võitnud mitmeid auhindu, millest esile võib tuua EALLi OHHOO! preemia Eesti Majandusmaastiku kaardi eest, European Newspaper Award infograafika kategoorias Eesti lennuruumi kujutamise eest ja Aasta innovaator Äripäevas (2007).

Sihtrühm: õppele on oodatud kõik soovijad kellel on vaja madala keerukuseastmega andmeid visualiseerida – olgu siis presentatsiooni, trükise või veebi tarvis

Eesmärk ja väljundid:
Koolituse lõpuks õppija

  • mõistab infograafika olemust, loob infograafika headest tavadest lähtudes lihtsamaid diagramme ja skeeme, kasutades selleks vabavaralisi programme

Teemad täpsemalt õppekavas

  • Sissejuhatus infograafikasse – mis on infograafika ja mis ei ole?
  • Infograafika head tavad, erinevad võtted andmete esitamiseks
  • Praktilised harjutused vabavaralise infograafika koostamise ja kujundamise programmiga Infogram

Grupi suurus: 10-12 inimest

Maksumus: 54 eurot

Info ja registreerimine: koolitusjuht Ingrit Kera, koolitused@hkhk.edu.ee. Telefon: 6661745, 5081016

Koolitusele registreerimiseks on vaja registreeruda läbi kodulehe ning tutvuda kursuste korraldamise korraga.

Registreerin koolitusele

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram