Kultuurimajas saab näha HKHK õpilastööde näitust

Haapsalu Kultuurikeskuses on 3.-26. juulini avatud HKHK õpilastööde näitus „Ammetil on kuldpõhi all”. Näitusel on välja pandud Haapsalu Kutsehariduskeskuse tekstiilkäsitöötöö, kangakudumise, tisleri, pehme mööbli valmistaja ja mööblirestauraatori eriala selle kevade õppe- ja lõputööd.

Tekstiilkäsitöö eriala avati 2005. aastal, 2015. aastal lisandus eraldi õppekavana kangakudumise eriala. Oleme oma õppetöös lähtunud rahvuslikust pärandkultuurist. Õpetame traditsioonilisi käsitöötehnikaid nagu silmuskudumine, heegeldamine, õmblemine, tikkimine, kangakudumine, paelte punumine. Tekstiilitöö õppuritest on välja kasvanud oskuslikke sallimeistreid, oma kodukandi käsitööringide ja õpitubade juhte kui ka pühendunud muuseumitöötajaid. Meie jaoks on oluline vastutustundlik tegutsemine traditsiooniliste käsitöötehnikate ja oskuste säilitajana, propageerijana ja taaslõimijana kaasaegsetesse toodetesse.

Tislerid on Haapsalu Kutsehariduskeskuses õppinud alates 2005. aastast. Tisleri erialal õpitakse puidu käsitsi- ja masintöötlemist, mööbli ja puitoodete valmistamist ja viimistlemist, vineerimist, treppide ning redelite valmistamist. Tisleripoisid saavad lisaks erialale ka keskhariduse. Selle lennu poiste tööd on algusest lõpuni nende endi kavandatud ja valmistatud, kaasaegse ja stiilipuhta disainiga.

Pehme mööbli valmistaja eelkäija oli sadulsepa eriala. Hea sadulsepp oskab teha pehmemööblitööstuses massitööna valmistatavaid tooteid, kus valmis šabloonid, lõiked, matriitsid on juba olemas. Näitusel olevad tööd on valminud õppetöö käigus harjutus- ülesannetena.

Mööblirestaureerimist õpetame 2009. aastast. Mööblirestaureerimine on meie kooli üks populaarseimaid erialasid, kus õpetatakse interjööri ja mööbli ajalugu, restaureerimise ja muinsuskaitse aluseid, puidu käsitsi- ja masintöötlemist, viimistlemist, sadulsepatöid, vineerimist, puidulõiget, intarsiat.