Küpsetiste valmistamise algkursus abikokale ja abipagarile

KOOLITUSGRUPP ON KOMPLEKTEERITUD

Registreerin koolitusele

Aliide on pagaritöökoja oamnik ja ettevõtja.  Tal on kondiitri elukutse. Tema täienduskoolitused on tuntud ja tunnustatud üle-eesti.
Koolitaja Aliide Hints. Foto: Arvo Tarmula (Lääne Elu)
Koolitaja Inga Pook

Koolituse maht: 24 akadeemilist tundi

Õppekava-
rühm
: kokandus

Koolituse läbiviimise koht: Ehitajate tee 3, Uuemõisa. HKHK õppeköök 101/102.

Koolituse läbiviimise aeg: 05.03-09.04.18 (esmaspäev), kell 17:00-20:00

Koolitajad on Inga Pook ja Aliide Hints. Inga on lõpetanud Kehtna Kõrgema Põllumajanduskooli ja omandanud kodumajanduse õpetaja eriala. Kokandusvaldkonna kutseõpetajana ja koolitajana on tal kogemust üle 23 aasta. Aliide on pagaritöökoja omanik ja ettevõtja.  Tal on kondiitri elukutse. Tema täienduskoolitused on tuntud ja tunnustatud üle Eesti.

Sihtrühm: turismi- ja toitlustus-teenindusettevõtetes töötavad abikokad ja -pagarid, samuti maa- ja taluturismiga tegelevad turismiettevõtjad ja toitlustajad ja teistes turismisfääris toitlustuses töötavad abikokad, lasteasutuste abikokad ja kõik teised, kes vajavad pagari algteadmisi (sh 50+ vanuses).

Õppe alustamise nõuded: kasuks tuleb tööalane kokkupuude toitlustusvaldkonnaga.

Eesmärk ja õpiväljundid:
Koolituse lõppuks õppija

• valib tervislikuma tooraine taigna valmistamiseks;
  • valmistab põhitaignaid, nende tuletisi ja tooteid ning küpsetab eritaignatest tooteid.

Kursuse teemad (täpsemalt õppekavas):

Tervislike taignate ja küpsetiste: pärmi-, mure-, biskviittaigen, keedutaigen, muud küpsetised, kaunistused ja toorained, valmistamine ja küpsetamine:

• Pärmitaigen, selle tuletised ning tooted
  • Muretaigen, selle tuletised ning tooted, nt. korvikesed
  • Biskviittaigen, selle tuletised ning tooted, kreemid ja kaunistused
  • Keedutaigen ja tooted
  • Eri rahvaste leivad (tortillad, pita, kulitš)
  • Eriküpsetised (gluteeni-, laktoosivabad, munata)
  • Naturaalsed toorained küpsetamisel
  • Tervislikud taignad ja küpsetised: pärmi-, mure-, biskviittaigen, keedutaigen, erinevate rahvaste leivad (pitsad, kulitš, tortilla ) muud küpsetised, kaunistused ja kreemid

Grupi suurus: 12 inimest

Osaleja avaldus

Koolitusele registreerimiseks on vaja registreeruda läbi kodulehe. Registreerumisel palume tutvuda ka HKHK täiskasvanute koolituskursuste korraldamise eeskirjaga. Kursuse on tellinud Haridus- ja Teadusministeerium, kursuse toimumist finantseeritakse Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine“. Tasuta kursustele saamiseks tuleb täita avaldus, kus saab kirjeldada koolitusvajadust ja motivatsiooni. Programmi sihtgrupiks on erialase hariduseta ja keskhariduseta täiskasvanud ning tööealine elanikkond (vanuses 50+). Õppele ei saa me võtta tasemeõppes õppijaid! Kui Te olete registreerunud, siis palun arvestage, et kuna soovijaid on tavaliselt rohkem kui õppegrupis kohti, siis registreerumisega ei ole Te automaatselt õppegruppi arvatud. Õppekohtadele põhiliseks valikukriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine ning põhjendus (motivatsioonikiri Teie avaldusel). Avaldust ei pea veel allkirjastama. Täidetud avaldust ootame tagasi aadressil koolitused@hkhk.edu.eeTeiega võetakse ühendust.

Registreerin koolitusele