Kutseõpetaja Epp Klimenko töö saavutas küübikonkursil teise koha

Fotol Epp Klimenko

HKHK kutseõpetaja Epp Klimenko saavutas küübikonkursil II koha paakspuust nikerdatud karbi eest. Žürii liikme Valdur Tilgi hinnangul olid Epul kõige teravamad peitlid ja kõige puhtam lõige.

Rahvapäraselt on KÜÜP piklik künataoline lükandkaanega karp, kus hoiti küünlaid jt väikseid esemeid (nt ehteid, raha). 

Lisaks õpetajale võtsid küübikonkursist osa ka tisleri eriala I kursuse õpilased Kristo Laanemäe, Gerhander Trükmann ja Hendrik Rootsmann, kellest viimane pälvis Käsitööliidu eripreemia. Võidutööd lähevad  hoiule Heimtali muuseumi fondi.  Küübinäitust saab praegu näha Tallinna Botaanikaaias, seejärel läheb näitus rändama üle Eesti mööda näitusesaale.

17. aprillil avas õpetaja Epp Klimenko Haapsalu Pitsikeskuses isikunäituse “Puidupakust pakutrükini”, kus on väljas tema valmistatud trükipakud ja pakkudega trükitud tekstiilid.  Näitus ühendab käsitööõpetaja kaks lemmikvaldkonda – puidu ja tekstiili. Pakutrükki valdavad paljud, kuid vähesed meistrid suudavad oma pakud kõigepealt puidust või savist valmis meisterdada. Trükkimine tekstiilile on peale seda juba puhas lõbu. Näitust saab külastada kuni 19. maini.

Puidunikerdamise oskusi, mida saab kasutada ka trükipakkude valmistamisel, käis õpetaja Epp Klimenko täiendamas selle aasta aprillis Prantsusmaal Revelis puidutöökoolis LP LYCEE DES METIERS DE L AMEUBLEMENT. Tema tegemistest ja õpingutest saab lugeda artiklist ja blogist.

Epp Klimenko töötab Haapsalu Kutsehariduskeskuses õpetajana alates 2007. aastast. Ta on kooli mitmekordne vilistlane, olles lõpetanud kodumajanduse, toitlustusteeninduse ja mööblirestaureerimise erialad ning omandanud käsitöömeistri kutsekvalifikatsiooni.