Lapsehoidja eriala õppijad külastasid Vikerkaare lasteaeda

Töökohapõhises õppes õppivad lapsehoidjad külastasid Haapsalus Vikerkaare lasteaeda.  Õpilasi saatis õpejata Eneli Uibo.

Katrin Eespakk, lapsehoidja eriala õpilane: “Tihti ei satu töö käigus kolleegide juurde, seda põnevam oli külastus Vikerkaare lasteaeda. Vastuvõtul oli tunda, et olime oodatud. Maja oli hiljuti renoveeritud, väike ja armas, kõik mis vaja, oli olemas. Direktor tegi meile ringkäigu,  igas rühmatoas oli kuidagi väga meeldiv. Toad olid kompaktsed ja paigutused läbi mõeldud ning kõik rühmatööks vajalik olemas. Hästi huvitav oli mänguasjade nn. raamatukogu süsteem, kus said erinevad rühmad mänge laenutada. See tagab rahalise ja ruumi kokkuhoiu, et igale rühmale ei pea oma komplekti samasuguseid mänge soetama. Igas rühmas olid väga leidlikult lahendatud, kuhu kirjutada rühma reeglid, mõnes oli peeglile näpuvärvidega kirjutatud, mõnes erinevatele plakatidele joonistatud. Tore oli ka direktorilt kuulda, et meeskond on väga oluline ja neil on sellega väga vedanud. Seda oli õhkkonnast tunda, et inimesed tunnevad selles majas ennast hästi.

Õppijana andis külastus mulle kogemuse, et lihtsuses peitub võlu. Ei pea igasse rühma asju kuhjama ja raamatukogu süsteem võimaldab paremini rühmades tööd korraldada. Sünnipäevade kalendri saab koos lastega  meisterdada, nöörist, kivikestest ja pesulõksudest ja vahva ning originaalne kaleinder ongi valmis. Õppijana sain näha, kuidas töötab teine maja, kogemusi, ideid ja toredat meeskonda. Kõike seda saame viia enda töökeskkonda edasi.”