Loodusainete päev HKHK-s

12. veebruaril toimunud loodusainete päev ei toimu HKHKs esmakordselt, vaid oli jätkuks eelevatel aastatel toimunud reaalainete päevale.

Muljeid vahendavad õp Liis Rüü ja Pille Alekand:

Juba esimestes tundides anti osalejatele võimalus kasutatud materjalile uus elu anda, valmistades küünlarasva ja rasvakriitide jääkidest uusi küünlaid, kasutades vanu klaaspurke. Lisaks tavalistele küünaldele valmistati ka jääküünlaid, mis said oma vormi kasutatud tetrapakkidest. Kõik taaskasutatavad asjad koguti HKHK töötajatelt. Ilusamad tööd jäävad meie kooli kaunistama saabuval vastla- või sõbrapäeval. Ettevõtmist vedasid õpetajad Leelo, Pille ja Liis, osalesid grupid majutusteenindus (M17), abikokk (AK17), ehitusviimistlus (V16) ja kokad (K17).

Lõunapausi ajal toimus fuajees õp Viive, Liisi ja haridustehnoloog Airi kaasabil nutikas peastarvutamise võistlus äpi Math Duel abil, kus lisaks arvutamisoskusele tuli kasuks kiire reaktsioon.  Osalejaid, kelle hulgas oli nii õpilasi kui õpetajaid, premeeriti magusa auhinnaga.

Päeva lõpetas loengusari Tartu Ülikooli füüsika, keemia ja materjaliõpetuse tudengite Kadri-Anne ja Valle poolt. Kadri- Anne rääkis aerogeelist ja materjaliõpetusest, Valle eestvedamisel arutleti tehisintellekti üle tehnilises ja psühholoogilises võtmes.

Õp Leelo koostas lisaks kõigele veel geograafia ristsõna, nii et tegevust jätkus igale huvilisele. Muuseas, HKHK II korrusel on avatud Looduse Aasta Foto 2017 näitus. Tule vaatama!

Tänavuse ürituse korraldasid õpetajad: Pille Alekand, Leelo Alasi, Viive Padama, Liis Rüü ja Airi Aavik. Korraldusmeeskond tänab kolleege mõistva suhtumise ja abi eest!

Järgmisel aastal ootame kaasa lööma veelgi rohkem õpilasi!