Loodusfotonäituse võitja on Marika Kiil

Marika Kiil “Pärlipüünis” I koht

Loodusgiidi eriala esimese kursuse õppijatel lõppesid fotograafiatunnid tavapärase kevadise loodusfotonäitusega, mis avati maikuus Läänemaa Loodusfestivali raames. Igal aastal valitakse nende hulgast välja parimad fotod. Näitusekülastajate hinnagul osutusid võitjateks:

  • I koht Marika Kiil “Pärlipüünis”
  • II koht Cornelia Kotto “Triibuline”
  • III koht Külliki Kajasalu “Pastelne vaikus”

Seekordsel fotonäitusel on väljas 11 õpilase tööd. Valdavalt on fotodel kujutatud looduskeskkonda ja -meeleolusid, kuid pildile on püütud ka lehel istuv konn ja pajuõitele maandunud liblikas.

Loodusgiidi õppekava järgi õpetatakse Haapsalu Kutsehariduskeskuses alles teist aastat ning esimesed lõpetajad saavad oma lõputunnistused sügisel peale suvist praktikat. Eelmisel nädalal näitasid teise kursuse õppijad oma kahe aasta jooksul omandatud erialaseid oskusi riiklikule eksamikomisjonile. Eesti Giidide Liidu poolt korraldatud Giidi 5. taseme kutsekvalifikatsioonieksam koosnes teoreetilisest ja praktilisest osast.  Riiklik komisjon hindas kahel päeval individuaalselt õppijate iseseisvate ülesannete täitmist ning kahepäevasel väljasõidul Saaremaale ja Muhu saarele õppijate praktilisi oskusi giiditöös.

Komisjon jäi õppijate etteastetega väga rahule, kuid lõplikud eksamitulemusted jõuavad õppijateni lähiajal.

Uus vastuvõtt loodusgiidi erialale on avatud. Õppetöö algus sügisel 2019.

Astu sisse HKHK-sse!

Cornelia Kotto “Triibuline” II koht
Külliki Kajasalu “Pastelne vaikus” III koht
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram