Loodusturismi korralduse õpilased korraldavad Läänemaa Loodusfestivali

läänemaa loodusfestival17.-19. maini toimub Haapsalu Kutsehariduskeskuses ja mitmel pool Läänemaal esimene Läänemaa Loodusfestival. Festivali algatajateks ja eestvedajateks on loodusturismi korralduse (LT16) eriala II kursuse õpilased Maris Meriste, Karin Küünarpuu ja Mari-Ann KallasKolme päeva jooksul toimub koolimaja ruumides ja õues palju põnevaid tegemisi, mis toovad kokku loodushuvilisi lähemalt ja kaugemalt. Läänemaa Loodusfestival on kingitus Eesti Vabariigile.

Kolmapäeval, 16. mail toimub HKHK looduserialade õpilaste õppereis Osmussaarde ja giidikonkurss.

Neljapäeval, 17. mail algavad avalikkusele mõeldud üritused ja loodusfestivali avamine. Toimub mitmeid töötubasid ja kuulata saab huvitavaid loenguid. Esinema on tulemas loodusfotograafid Tiit Leito ja Jaan Künnap ning hobuspetsialist ja ratsutamistreener Kati Leutonen. Toimuvad konkursid ja avatakse mitu loodusfotonäitust. Lastele tehakse festivalipäeval näomaalinguid ning toimub muudki põnevat. Kooli sööklas on sel päeval menüüs taimetoidud.

Kell 11.30 – 13.00 viiakse HKHK-s  läbi loodusteemaline mälumäng, mis toimub kahes vanusegrupis – 7.-9. klassi õpilased ja 10.-12.klass ning täiskasvanud. Osaleda saavad 1-4-liikmelised võistkonnad. Võistkonnale palutakse mõelda nimi ning registreeruda hiljemalt 15. aprilliks meiliaadressil: mmeriste62@gmail.com.

Reedel, 18. mail toimub mess kooli aulas ja õues. Oma toodangut pakuvad mahetootjad ja käsitöölised, toimuvad põnevad tegevused, esitlused ja töötoad. Näha saab kodu- ja lemmikloomi, vaadata Matsalu Loodusfilmide Festivali parimaid loodusfilme ning toimub linnuvaatlus Noarootsis. Koolisöökla pakub taas maitsvaid taimetoite.

Laupäeval, 19. mail jätkuvad tegevused koolimajas, toimub Haeska linnumessi külastus ja loodusfestivali pidulik lõpetamine ning autasustamine.

Loodusturismi korralduse õpetaja Päivi Kaljula: “Loodan väga, et sellest toredast algatusest sünnib traditsioon, mis jääb kestma aastateks.”

Täpsem info ja ajakava Festivali kodulehel.

Loodusturismi korralduse eriala õpetatakse HKHK-s alates 2005. aastast. 2017. aastal toimus õppekava muudatus ning täna saab seda eriala õppida loodusgiidi  nime all.