Lõppes HKHK töötajate ERASMUS+ projekt.

Maikuu lõpuga jõudis lõpule ka HKHK töötajate üheaastane Erasmus+ projekt „Õppeprotsessi kvaliteedi parandamine õpetajate koostöö ja erialase pädevuse tõstmise kaudu“, mis viis õppeaasta jooksul õpirändesse üksteist HKHK töötajat. Projekti üldiseks eesmärgiks oli õppeprotsessi ajakohastamine ja tõhustamine õpetajate kasvavas koostöös muutunud õpikäsitluse valguses.
Projekti käigus toimusid kaheksa töötaja õpiränded nelja erineva riigi kutsekoolidesse, et tutvuda uute koostöövormidega mooduli- ja projektipõhise õppe elluviimisel, kooli ja ettevõtete vahelisel suhtlusel õpilaste tööturule ettevalmistamisprotsessis ning uute õppemetoodikate rakendamisel elukestva õppe võtmepädevuste õpetamisel. Samuti said kolm kutseõpetajat võimaluse stažeerida partnerkoolide juures, et täiendada oma erialaseid oskusi ning näha seestpoolt kuidas teistes riikides praktilist õpet ellu viiakse.

Meie partneriteks olid koolid Soomest, Saksamaalt, Taanist, Hispaaniast ja Prantsusmaalt, kelle kõigiga olime ka eelnevalt koostööd teinud ning seetõttu olid ka õpilähetused neisse riikidesse kindlate eesmärkidega planeeritud.

Taanis Copenhagen TEC-is käisid IT õppega lähemat tutvust tegemas selle valdkonna õpetajad Valdo Nõlvak ja Oliver Karjane. Samas koolis on kahel aastal praktiseerinud ka meie IT eriala õpilased. Saksamaal, Dresdenis, BSZ für Wirtschaft “Prof. Dr. Zeigner’i kooli toimunud õpirändest võtsid osa inglise keele õpetaja Liis Rüü ja elektroonika ja matemaatika õpetaja Karlo Hälvin. Ka Dresdeni koolis on praktikal viibinud meie IT-eriala õpilased ning alles sellel kevadel võõrustasime kaks nädalat ka Dresdeni õpilasi ning kahte õpetajat. Soomes, Tamperes asuvat TREDU koolituskeskust külastasid ehitusosakonna juhataja Toomas Kivisalu ja ehituseriala õpetaja Villu Vapper. TREDU kooliga oleme nüüdseks juba korduvalt ehituserialade praktikante vahendanud ning TREDU kooli õpetajadki on selle õppeaasta jooksul mitmeid kordi HKHK-s viibinud ning uusi koostöövõimalusi otsinud. Aprillis viis viimane õpiränne Hispaaniasse, Valencias asuvasse Instituto INTER’isse ÄT osakonna juhataja Marelle Mölli ja HKHK direktori Ingrid Danilovi, kes käsid uurimas lapsehoidja ja hooldustöö eriala koostöövõimalusi. Valencia kooliga on HKHK-l käsil ka kaheaastane Erasmus+ K2 koostööprojekt „Culinary Trip through Europe“, mille raames on koolipere saanud maitsta nii karjala pirukaid kui ka hispaaniapärast paellat. Ka hispaania õpetajad jõudsid meid külastada veel selle aasta juunis.

Eriti rõõmsaks teeb meele, et kolm kutseõpetajat said kahe nädala vältel euroopa koolides päris praktilisi tegevusi teha ning ennast väliskolleegide seltskonnas proovile panna. Sügisel alustas tektiilitöö õpetaja Marju Heldema stažeerimisega Oulu Koolituskeskuses, kus täiendas ennast nii kangakudumise kui käsitöötoodete müügi– ja marketingi alal. Märtsis viis õpiränne sadulsepaeriala õpetaja Janne Muuli kaheks nädalaks Hämeenlinna TAVASTIA koolituskeskusesse autoistmekatete õmblemist õppima ning pea samal ajal sai kokaeriala õpetaja Tiina Sootalu töötada Prantsusmaal La Roche sur Yon’is asuva partnerkooli UFA Branly restorani köögis ning täiendada oma oskusi peente prantsuse roogade alal. Kõik need kolm kooli on ka meie partnerid õpilaste praktikate korraldamisel ning sellega jätkame ka järgmisel kahel kooliaastal.

Õpetajate kogemustest ja tegemistest saab lugeda projekti koduleheltKolleegidega koos“, kust leiate ka Marju ja Janne stažeerimise ajal peetud blogid. Head suvelugemist 🙂

Heli Heimo, välissuhete koordinaator ja projektijuht