Mida põnevat saab sündida rühi- ja meediaõpetuse tundide lõimumisel

Ühel talvisel koolipäeval võttis bürootöötajate viimase kursuse õpperühm ette sõidu Türile Eesti Ringhäälingumuuseumisse. Teekond oli pikk ja pisut uninegi, kuid kohale jõudes läks asi põnevaks.

Terve muuseum oli meie päralt, vahakujudest härrasmehed kaugest minevikust rikastasid raadiote ja televiisorite väljapanekut.

Mitmesugused huvitavad faktid selgitasid asjaolu, et oleme õnnega koos, kuna saame kuulata väga paljusid raadiokanaleid üle kogu maailma. Oli aeg, kus tuli soetada endale raadiopilet ja kodusid väisas raadiokontrolör. Valitsuse väljamõeldud „segajad“ töötasid usinalt, et muu maailma uudised Nõukogude Eestisse ei jõuaks. Huvitav aeg…

Tundus, et jutuga asi piirdub. Kuid võta näpust, see oli alles algus!

Kuulasime, kuidas valmib raadioteater, mis materjalidest ja kuidas sünnivad hääled, et kuulaja saaks tegevustest pildi silme ette manada ja nii sujuvalt see kuulamisest tegevuseks kanduski. Nüüd oleme ka meie loonud oma kuuldemängu, mida saate kuulata siit: kuuldemäng 1, kuuldemäng 2

Pärast pausi sukeldusime telemaailma. Kogu kursus pani eelnevalt kokku meediaõpetaja Pille Alekandi tunnis telesaate ja nii ta siis sündis. Ainus, mis tehti kohapeal, olid intervjuud õpetajatega. Rühitundidest oli suur kasu, et istudes sirgeselgselt tuleb hääl õigest kohast välja ja kõlab kaunilt. Seega, kõik meie tegevused on omavahel seotud, nagu õpetaja Pille ja Jana oma tunnid selleks sidusid, et meie saaksime kogemuse võrra rikkamaks.

Türi Ringhäälingu muuseum tegi meie jaoks lausa kaks saadet, üks kohapeal juhtunud apsudest ja teist näete siin.

Väike pildiülevaade toimunust

Tule meie kooli õppima, sest meil on õpetajad, kes teevad tunnid põnevaks ja koolipäevad tunduvad seeläbi ägedad!

Margo Talv

Bürootöö III kursuse õpilane